NASA, Yazılım Kataloğunu Halka Ücretsiz Olarak Sunuyor

blank
NASA, Yazılım Kataloğunu Halka Ücretsiz Olarak Sunuyor

İçerik: NASA, Yazılım Kataloğunu Halka Ücretsiz Olarak Sunuyor

NASA, Yazılım Kataloğunu Halka Ücretsiz Olarak Sunuyor:

NASA, hesaplama yeniliklerinin artık ücretsiz olarak indirilebileceğini duyurdu. Yazılım kataloğu, orijinal olarak uzayı keşfetmeye yardımcı olmak için geliştirilmiş 800’den fazla programa sahiptir. Amerikan uzay ajansı, bu yazılımları geniş çapta erişilebilir hale getirerek gerçek dünya sorunlarının çözülebileceğini düşünüyor. Bu yazılımlar havacılık, otonom sistemler, veri ve görüntü işleme, sistem testi ve daha fazlasını temel alır. Girişim, Uzay Teknolojisi Görev Müdürlüğü tarafından yürütülen Teknoloji Transferi programının bir parçası.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde NASA, uzayı keşfetmeye ve yeni keşifler yapmaya yardımcı olmak için çok çeşitli programcılar geliştirdi. Şimdi, bu programların, küresel ısınma gibi gerçek dünya sorunlarının çözümüne yardımcı olmak için burada, Dünya’da kullanılabileceğine inanıyor. NASA’nın Teknoloji Transferi programı aracılığıyla halka ücretsiz olarak sunduğu 800’den fazla program var. Bu yazılımlar, bir güneş enerjisi sisteminin boyutunu ve güç gereksinimlerini hesaplamak için araçlar, güneş uçağı kavramlarını analiz etmek için kod, hesaplamalı akışkanlar dinamiği için yazılım ve diğerleri içerir.

“İyi haber şu ki bu teknoloji halka ücretsiz olarak sunuluyor. Uydular, astronotlar, mühendisler ve bilim adamları için uygun olan yazılım, endüstriler ve işletmeler arasında uygulanıp uyarlandığından, NASA’nın Amerika Birleşik Devletleri’ne ve dünyaya getirdiği kapsamlı değerin bir kanıtıdır, ”dedi NASA Yöneticisi Bill Nelson.

Şu an itibariyle, yazılım deposunda 832 program var ve daha fazlası listeye eklenecek. Herkes tarafından indirilebilirler. Web sitesi, yazılımı sıralamak ve en alakalı olanları seçmek için bir filtre sunar. Türler arasında havacılık, otonom sistemler, iş sistemleri ve proje yönetimi, ekip ve yaşam desteği, veri ve görüntü işleme, veri işleme ve işleme, tasarım ve entegrasyon araçları, çevre bilimi ve diğerleri bulunur.Bu NASA girişimi, NASA tarafından ve NASA için geliştirilen teknolojilerin genel olarak halka açık olmasını sağlayan Uzay Teknolojisi Misyon Müdürlüğü tarafından yönetilmektedir. Uzay ajansı ayrıca, halka programları nasıl indirebileceklerini bildirmek ve NASA yazılımı hakkında soru sormalarına izin vermek için 13 Temmuz’da bir web seminerine ev sahipliği yapıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, Yazılım Kataloğunu Halka Ücretsiz Olarak Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör