Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi

blank
Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi

İçerik: Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi

Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi:

AMD FidelityFX Süper Çözünürlük ile oyunlar artık yüksek kalite ve çözünürlükte çok daha verimli çalışacak.

AMD, son teknoloji bir görüntü geliştirme çözümü olan AMD FidelityFX Süper Çözünürlüğün (FSR) kullanıcılara sunulduğunu duyurdu. AMD FSR, kare hızlarını artırmak ve yüksek kaliteli ve çözünürlüklü oyun deneyimleri sunmak için tasarlanmış açık kaynaklı, platformlar arası bir teknolojidir. 40’tan fazla oyun geliştiricisi, oyunlara ve oyun motorlarına FSR desteği ekleyeceklerini duyurdu. Şu anda, 22 Racing Series, Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, Kingshunt, Terminator: Resistance ve The Riftbreaker dahil olmak üzere yedi oyun FSR desteği içeriyor. DOTA 2, Far Cry 6 ve Resident Evil Village dahil olmak üzere birçok oyunun yıl sonuna kadar FSR desteği eklemesi bekleniyor.

100’den fazla AMD işlemci ve GPU için kapsamlı destek sunan FSR, seçili oyunlarda yerel çözünürlüğe kıyasla 2.4K çözünürlük “Performans” modunda 4 kat daha yüksek performans sunuyor. Uzamsal çözünürlük yükseltme teknolojisi, gelişmiş bir kenar işleme algoritması ile kaynak görüntünün özelliklerini analiz eder ve daha yüksek bir çözünürlükte yeniden üretir, ardından bindirme ayrıntılarını iyileştirmek için keskinliği artırır. Sonuç, süper yüksek kaliteli kenarlara ve ayırt edici piksel ayrıntılarına sahip bir görüntüdür.

AMD FSR, oyuncuların görüntü kalitesi ve performans arasındaki dengeyi ayarlamasına olanak sağlamak için Ultra Kalite, Kalite, Dengeli ve Performans olmak üzere dört kalite ayarı sunar. Bu, oyuncuların ışın izleme de dahil olmak üzere en zorlu durumlarda akıcı oyunun keyfini çıkarmasına olanak tanır. Ultra Kalite modunda, FSR görüntü kalitesi doğal çözünürlükten neredeyse ayırt edilemez.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oyunlarda AMD FidelityFX Süper Çözünürlük Teknolojisi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Riot Games, Twitch Yayıncıları Bir Albüm Yayınladı

Riot Games, Twitch Yayıncıları Bir Albüm Yayınladı: Riot Games müzik yapmaya yabancı değil. K/DA ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör