Tesla İlk Kez Bir Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek

blank
Tesla İlk Kez Bir Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek

İçerik: Tesla İlk Kez Bir Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek

Tesla İlk Kez Bir Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek:

Tesla bir kez daha teslimat rekorunu kırdı ve bu sefer sembolik bir dönüm noktasına ulaştı. CNBC’nin belirttiği gibi, EV üreticisi 2021’in ikinci çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 201.250 araç teslim etti – ilk kez belirli bir çeyrekte müşterilere 200.000’den fazla araba sevk etti. Yılın ilk çeyreğinde 184.800 makine teslim etti.

Model 3 ve Model Y, teslimatların neredeyse tamamını temsil ediyordu. Tesla, sadece 1.890 Model S ve Model X birimi teslim etti, ancak buna Model S Plaid’in beklemesi yardımcı olmadı. Lüks elektrikli sedan için ilk teslimatlar resmi olarak 10 Haziran’da başladı.

Kurucu Elon Musk, başarının “birçok zorluğa” rağmen geldiğini söyledi. Bunların ne olduğu konusunda ayrıntı vermedi, ancak daha önce “büyük” tedarik zinciri fiyat sorunlarından bir faktör olarak bahsetmişti. Musk, hammaddelerin özellikle hassas bir nokta olduğunu ekledi. Bir bütün olarak otomotiv endüstrisi de çip kıtlığından kurtuldu ve bu da bazı şirketlerin talebi karşılayacak kadar otomobil üretmesini zorlaştırdı.

Sayı, bazı analistlerin umduğu kadar büyük değil. Tahminler 231.000’e kadar çıktı. Öyle olsa bile, Tesla’nın soğuma ivmesine ve affedici olmaktan daha az bir pazara rağmen kendi sonuçlarını en iyi şekilde kullanması dikkate değer. Önümüzde daha büyük zorluklar var – EV’ler ana akım haline geldikçe, özellikle Ford’un F-150 Lightning’i gibi potansiyel gişe rekorları kıran isabetlerden dolayı daha sert bir rekabetle yüzleşmek zorunda.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla İlk Kez Bir Çeyrekte 200.000 Araba Teslim Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör