Tesla Model S’in Seyir Halinde Alev Aldığı Söyleniyor

blank
Tesla Model S'in Seyir Halinde Alev Aldığı Söyleniyor

İçerik: Tesla Model S’in Seyir Halinde Alev Aldığı Söyleniyor

Tesla Model S’in Seyir Halinde Alev Aldığı Söyleniyor:

Bir Tesla Model S Ekose elektrikli araç Salı günü, sahibi araba kullanırken alevler içinde kaldı, 129.900 $’dan (kabaca 97 lakhs) sadece üç gün sonra, Haziran lansmanından sonra sınıfının en iyisi araba teslim edildi. Sürücü Reuters’e söyledi.

Geragos & Geragos’tan Mark Geragos, “Yönetici girişimci” olarak tanımlanan sürücü, elektronik kapı sistemi başarısız olduğu için başlangıçta arabadan çıkamadı ve sürücüyü “açmak için güç kullanmak” zorunda bıraktı, dedi. Cuma gününde. Araba, sahibinin Pennsylvania’daki evinin yakınındaki bir yerleşim bölgesinde bir “ateş topuna” dönüşmeden önce yaklaşık 35 fit ila 40 fit (11 ila 12 metre) arasında hareket etmeye devam etti.

Geragos, “Üzüntü verici ve korkunç bir deneyimdi” dedi.

“Bu yepyeni bir model… İnceleme yapıyoruz. S Plaid’in bu işin sonuna kadar yola çıkmamasını, yere indirilmesini istiyoruz” dedi.

Tesla, Reuters ile iletişime geçtiğinde hemen bir yorum yapmadı.

Tesla CEO’su Elon Musk, geçen ay otomobil üreticisinin Fremont, California’daki fabrikasında düzenlenen bir lansman etkinliğinde Model S sedanının performans versiyonunu “herhangi bir Porsche’den daha hızlı, herhangi bir Volvo’dan daha güvenli” olarak lanse etti. Nisan ayının başlarında, yeni Model S sedan ve Model X spor arazi aracının yeni bir pil takımına sahip olduğunu söyledi. Musk, üretim gecikmelerine değinen bir konferans görüşmesinde, “Yeni S/X’in pilinin güvenli olduğundan emin olmak için biraz geliştirme gerekti” dedi. “Yeni sürümü geliştirmede beklenenden daha fazla zorluk vardı.”

Şimdi silinen bir Facebook gönderisinde yerel itfaiye yetkilileri, “bir Tesla yanıyor” ve “tam söndürmeyi sağlamak için pilleri soğuttuklarını” söyledi. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), “olay hakkında bilgi toplamak için ilgili kurumlar ve üretici ile temas halinde” olduğunu söyledi. Federal güvenlik ajansı, “Veriler veya soruşturmalar bir kusur veya güvenlik açısından doğal bir risk olduğunu gösteriyorsa, NHTSA halkı korumak için uygun önlemleri alacaktır.” Dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Model S’in Seyir Halinde Alev Aldığı Söyleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör