TikTok’da Artık 3 Dakikalık Videolar Oluşturabileceksiniz

blank
TikTok'da Artık 3 Dakikalık Videolar Oluşturabileceksiniz

İçerik: TikTok’da Artık 3 Dakikalık Videolar Oluşturabileceksiniz

TikTok’da Artık 3 Dakikalık Videolar Oluşturabileceksiniz:

TikTok Perşembe günü yaptığı açıklamada, kullanıcıların platformunda üç dakikaya kadar daha uzun videolar oluşturmasına izin vermek için önümüzdeki birkaç hafta içinde bir seçenek sunacağını söyledi.

Kullanıcıların 60 saniyeye kadar sürebilen mobil uyumlu kısa videolar kaydetmesine, özel efektler ve bir müzik kitaplığından alınan film müzikleri eklemesine olanak tanıyan TikTok, son yıllarda gençler arasında çılgınca popüler hale geldi.

“Önümüzdeki haftalarda, TikTok’taki herkese daha uzun videolar oluşturma seçeneğini sunacağız ve küresel topluluğumuza üç dakikaya kadar videoları doğrudan TikTok içinde çekme, yükleme ve düzenleme esnekliği sunacağız.” medya şirketi bir blog yazısında söyledi.

Çinli ByteDance’in sahibi olduğu TikTok’un başarısı, Facebook’un Instagram’ın Reels olarak bilinen kısa video kliplerini yayınlamasının yanı sıra Snap’in Snapchat’in geçen Kasım’da Spotlight’ı piyasaya sürmesiyle birçok sosyal medya şirketini platformlarına kısa video hizmetleri eklemeye teşvik etti.

Haziran ayında ABD Ticaret Bakanlığı, Trump yönetiminin Çin’e ait her iki uygulamanın da ABD’den yeni indirmelerini engellemeye çalıştığı için Eylül ayında yayınlanan TikTok ve WeChat ile yasaklanmış işlemlerin listesini iptal ettiğini söyledi.

Para çekme işlemleri, Başkan Joe Biden’ın bu ayın başlarında Tencent’e ait WeChat ve TikTok’un yeni indirmelerini yasaklamaya çalışan ve bu uygulamalar ve diğerlerinin oluşturduğu güvenlik endişelerinin Ticaret Departmanına gözden geçirilmesini emreden bir dizi Trump dönemi yürütme emrini geri çekmesinin ardından geldi.

Trump yönetimindeki Ticaret Departmanı, WeChat’in Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanımını etkin bir şekilde yasaklayacak diğer işlemleri yasaklamaya çalıştı ve daha sonra TikTok’un kullanımını yasaklayacak benzer kısıtlamalar istedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok’da Artık 3 Dakikalık Videolar Oluşturabileceksiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör