ALTAY Tankı 2023’ün Başında TSK’ya Teslim Edilecek

blank
ALTAY Tankı 2023'ün Başında TSK'ya Teslim Edilecek

İçerik: ALTAY Tankı 2023’ün Başında TSK’ya Teslim Edilecek

ALTAY Tankı 2023’ün Başında TSK’ya Teslim Edilecek:

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da Arifiye 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde yaptığı konuşmada Altay Ana Muharebe Tankı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altay AMT’nin üretiminin Arifiye 1. Ana Bakım Fabrikası’nda yapılmasının planlandığını belirtti. Altay AMT’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslimi ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hedef, Altay’ın 2023 başında Ordu’ya teslim törenini burada yapmaktır” diyerek 2023 yılına işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arifiye 1. Ana Bakım için Fabrika, “Burası palet fabrikası olsa da burada da tank üreteceğiz.” adamak.

Altay AMT’nin 2021 yılında sınırlı üretimi planlanırken, güç grubu nedeniyle tam ölçekli seri üretime ilişkin belirsizlikler devam etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 9 Kasım’da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmada, Altay tankının seri üretim sözleşmesinin 27 Kasım 2020’de Savunma Sanayii Başkanlığı ile BMC firması arasında imzalandığını hatırlattı. , 2018; BMC ile Alman MTU ve RENK firmaları arasında güç grubuna motor ve şanzıman tedariği için alt sistem tedarik sözleşmeleri imzalandığını belirtti. Oktay’ın açıklamasının devamında, “İhracat izinleri ve devlet izinleri için Alman makamlarından onay alınması için başvuruda bulunuldu. Alman makamları halen söz konusu izinler için cevap almaya çalışıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Cumhurbaşkanı Prof. Dr. İsmail Demir, M5 Dergisi’ne verdiği röportajda, 6 adet Altay tankının ön ikmalli motorlarla üretimine başlandığını, Altay ana muharebesinin üretimine başlandığını vurguladı. tankı başladı. “Birim başına 6 diyemeyiz çünkü tüm yedek motorları depoya koyacaksınız diye bir şey yok ama 4 ya da 5 olabilir, böyle bir şey başlatıldı. Böyle bir şeyin neden daha önce başlatılmadığı sorulabilir. Şimdi bir üretim tesisi kurmaya başlayacaksanız, bir süreç belirlemelisiniz, ondan sonra 5 adet ürettim, 3 yıl bekledim.” açıklamalar yapmıştı.

Mayıs 2020’de İsmail Demir Altay AMT motoru ile ilgili, “Bir ülke ile çalışmak çok ama çok iyi bir noktaya geldi, imzalar atıldı diyebiliriz. Motor için hâlâ B ve C planlarımız var.” ifadeleri vardı. Demir ayrıca, Altay tankında kullanılacak elektrik motoru için mevcut tedarik planlarına alternatif olarak Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından prototip üretimi için görevlendirilen OTOKAR’ın ana yüklenicisi olarak ALTAY Projesi başladı. Sonraki seri üretim ihalesini BMC kazandı ve seri üretim süreci BMC’nin ana yüklenicisi altında.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ALTAY Tankı 2023’ün Başında TSK’ya Teslim Edilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Gökbey Helikopterinin Üçüncü Prototipi Uçuş Testlerine Başladı

Gökbey Helikopterinin Üçüncü Prototipi Uçuş Testlerine Başladı: Sertifikasyon test faaliyetleri devam eden Gökbey helikopterinin üçüncü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör