Çinli Astronotlar İlk Uzay Yürüyüşünü Tamamladı

blank
Çinli Astronotlar İlk Uzay Yürüyüşünü Tamamladı

İçerik: Çinli Astronotlar İlk Uzay Yürüyüşünü Tamamladı

Çinli Astronotlar İlk Uzay Yürüyüşünü Tamamladı:

İki astronot, 4 Temmuz Pazar günü, 15 metre (50 fit) uzunluğunda bir robotik kol kurmak için çalışmak üzere Çin’in yeni yörünge istasyonunun dışında ilk uzay yürüyüşünü yaptı. Liu Boming ve Tang Hongbo, devlet televizyonu tarafından hava kilidinden çıkarken gösterildi. Dünya onların altından geçerken. Üçüncü mürettebat üyesi, komutan Nie Haisheng içeride kaldı.

Astronotlar, Mayıs ayında Mars’a bir robot gezici indiren iddialı bir uzay programının parçası olan Çin’in üçüncü yörünge istasyonunda üç aylık bir görev için 17 Haziran’a geldi. Görevleri, iktidardaki Komünist Parti’nin kuruluşunun 100. yıldönümünü kutladığı sırada geliyor.

İstasyonun ilk modülü olan Tianhe veya Heavenly Harmony, 29 Nisan’da fırlatıldı. Bunu, yiyecek ve yakıt içeren otomatik bir uzay aracı izledi. Liu, Nie ve Tang, 17 Haziran’da bir Shenzhou kapsülüyle geldiler.

Devlet medyasına göre, Pazar günü, Liu ve Tang istasyonun geri kalanını bir araya getirmek için kullanılacak bir robotik kolun kurulumunu tamamlıyorlardı. State TV, uzay giysilerinin, gerektiğinde altı saate kadar uzay boşluğunda çalışmasına izin verecek şekilde tasarlandığını söyledi.

Uzay ajansı, 70 tonluk istasyona iki modül daha eklemek için gelecek yılın sonuna kadar toplam 11 fırlatma planlıyor.

Liu, 2008 yılında Zhai Zhigang’ın Çin’in ilk uzay yürüyüşünü gerçekleştirdiği Shenzhou 7 misyonunun emektarı. Liu ilkini yaparken Nie uzaya üçüncü yolculuğundadır. Hepsi askeri pilot.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çinli Astronotlar İlk Uzay Yürüyüşünü Tamamladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı. Musk, milyonlarca yıl önce bir asteroidin Dünya’ya çarpmasıyla …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör