Elon Musk’ın Şirketi Boring, Yeni Projesini Tamamlıyor

blank
Elon Musk'ın Şirketi Boring, Yeni Projesini Tamamlıyor

İçerik: Elon Musk’ın Şirketi Boring, Yeni Projesini Tamamlıyor

Elon Musk’ın Şirketi Boring, Yeni Projesini Tamamlıyor:Kasabanın belediye başkanı sosyal medyada yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın tünel açma girişimi olan Boring Company’nin kısa süre önce Florida’daki Fort Lauderdale’e bir yeraltı geçiş sistemi kurduğunu söyledi.

The Verge’e göre, bu bitmiş bir anlaşma değil, ancak Fort Lauderdale Belediye Başkanı Dean Trantalis, bunu “trafik sıkışıklığı ve toplu taşıma ihtiyaçlarını ele almak için yenilikçi ve benzeri görülmemiş bir yaklaşım” olarak nitelendirdi.

Trantalis, “Las Ollas Döngüsü” olarak adlandırılacak projenin Fort Lauderdale’in şehir merkezini plaja bağlayacağını söyledi.
Boring Company, Los Angeles’ta bir test tüneli ve Las Vegas Kongre Merkezi’nin altında iki 0,8 millik tünel olmak üzere yalnızca üç tünel kazdı ve henüz işlevsel bir toplu taşıma sistemi olarak kanıtlanamadı.

Musk’ın, düzinelerce insanı taşıyabilen yüksek frekanslı otonom elektrikli “kızaklar” için bir yeraltı geçiş sistemi fikri, yalnızca bireysel Tesla araçlarını barındırabilen bir sistem lehine rafa kaldırıldı. Ve endüstri uzmanları Musk’ın çabalarını “sıcak hava”dan biraz daha fazlası olarak değerlendirdi.

Yine de Musk, Tesla’nın neon ışıklı tünellerden yolcu taşıma konseptiyle bir avuç şehir yetkilisini etkilemeyi başardı. Fort Lauderdale’e ek olarak, Boring Company Miami’de 30 milyon dolarlık bir döngü sistemi önerdi.

Önerilen 35 millik Washington, DC-Baltimore tüneli ve Chicago döngü sistemi gibi önceki projeler iptal edilmiş gibi görünüyor. Şehre göre, Boring Company bu yılın başlarında “New River üzerinde yüksek katlı bir banliyö demiryolu köprüsünün inşasına yeraltı alternatiflerini tartışmak” için ulaştı.

Şehirden yapılan açıklamada, “Yeraltı toplu taşıma döngüsü, şehir merkezi ile plaj arasında daha hızlı ve daha verimli erişim sağlamanın yanı sıra sokak seviyesindeki trafiği de hafifletecek” dedi. Tünelin uzunluğu ve toplam maliyet gibi Fort Lauderdale önerisi hakkında daha fazla ayrıntı hala bilinmiyor. Şehir, eyalet yasasının, rekabet süreci sonuçlanana kadar planın ayrıntılarının açıklanmasını yasakladığını söylüyor.

The Verge’e göre, Şehir Komisyonu, diğer firmaların rakip fikirlerle öne çıkabileceği teklifi 2 Temmuz’da kabul edip etmeme konusunda oy kullanacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk’ın Şirketi Boring, Yeni Projesini Tamamlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör