İsrail Dünyanın En Küçük Teknolojisini Geliştirdi

blank
İsrail Dünyanın En Küçük Teknolojisini Geliştirdi

İçerik: İsrail Dünyanın En Küçük Teknolojisini Geliştirdi

İsrail Dünyanın En Küçük Teknolojisini Geliştirdi:

Kudüs [İsrail], 1 Temmuz Tel Aviv Üniversitesi (TAU) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İsrailli araştırmacıların dünyanın en küçük teknolojisini yalnızca iki atom kalınlığında tasarladıklarını söyledi.

TAU, Science dergisinde yayınlanan bir çalışmada açıklanan yeni teknolojinin, doğadaki en kararlı ve inert malzemelerden birinde bilimin bildiği en ince birimde bilginin depolanmasını sağladığını ekledi.

Üniversiteye göre, geleceğin elektronik cihazlarını yoğunluk, hız, enerji tüketimi ve verimlilik açısından iyileştirmesi bekleniyor.

Mevcut yenilikçi cihazlar, yalnızca yaklaşık bir milyon atom veya yükseklik, genişlik ve kalınlıkta yaklaşık yüz atom içeren küçük kristallerden oluşur.

Teknolojik atılımın ardından, araştırmacılar ilk kez kristal cihazların kalınlığını sadece iki atoma indirebildiler.

Araştırmacılar, böylesine ince bir yapının, elektronların kuantum yeteneğine dayalı hafızaların sadece birkaç atom kalınlığındaki bariyerlerden hızlı ve verimli bir şekilde atlamasını sağladığını vurguladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İsrail Dünyanın En Küçük Teknolojisini Geliştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi. Araştırmacılar, talep üzerine yeniden programlanabilen bir elektronik çipin yapay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör