Pinterest Kilo Verme Reklamlarını Yasaklıyor!

blank
Pinterest Kilo Verme Reklamlarını Yasaklıyor!

İçerik: Pinterest Kilo Verme Reklamlarını Yasaklıyor!

Pinterest Kilo Verme Reklamlarını Yasaklıyor!

Sosyal medya şirketi Pinterest, sağlıksız veya düzensiz beslenme alışkanlıklarını teşvik edebilecek içeriği önlemek için reklam politikalarını “kilo verme dili ve görüntüleri olan tüm reklamları yasaklayacak” şekilde güncelliyor.

The Verge, şirketin yeni politikasını, araştırmaları pandemi sırasında gençlerde yeme bozuklukları ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarında artış olduğunu gösteren Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği’nin (NEDA) rehberliğinde geliştirdiğini bildirdi.

Şirket bir blog yazısında, “Pinterest, insanların sevdikleri hayatı yaratmak için ilham almak için geldikleri yerdir” dedi.

“Herkesin ait olduğu yer – vücut şekli veya boyutu ne olursa olsun. Pinners’ı, kilo verme reklamları olmadan yaz ve sonrası için plan yapma konusunda güçlendiriyoruz, böylece en önemli şeye odaklanabilirler” diye ekledi. Şirket, bunun ” tüm kilo verme reklamlarını yasaklayan tek büyük platform” ve yeni kuralların şirketin vücut utandırma ve kilo verme dolandırıcılığına karşı mevcut reklam politikalarına dayandığını söyledi.

2019’da Instagram, kilo verme içeriğinin ve bazı estetik ameliyat türlerinin 18 yaşın altındaki kullanıcılar tarafından görülmesini engelledi.

Pinterest’in politikası, herhangi bir kilo verme dili veya görseli, kilo verme veya kilo verme ürünleriyle ilgili her türlü referansı, vücut kitle indeksi veya benzer endekslere atıfta bulunan belirli vücut tiplerini idealize eden veya kötüleyen herhangi bir dil veya görseli, herhangi bir şey aracılığıyla kilo vermeyi iddia eden herhangi bir ürünü yasaklayacaktır. yıpranmış veya cilde uygulanmış.

Kilo verme veya iştah kesici hapların reklamları, kilo verme öncesi ve sonrası görüntüleri, liposuction veya yağ yakma gibi kilo verme prosedürleri, vücut utandırma ve “kozmetik sonuçlarla ilgili gerçekçi olmayan iddialar, politika kapsamında zaten yasaklanmıştı.

Pinterest, reklamlarında zararlı veya yanıltıcı içeriği dizginleme konusunda daha ileri görüşlü sosyal medya platformlarından biri olmuştur.

2016 yılında, “kültürel olarak uygun ve uygunsuz kostümler dahil olmak üzere hassas içerik” reklamlarını yasakladı.

2018 ve 2019’da siyasi reklam yayınlamayı durduran Pinterest, platformunda yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için aşı karşıtı içerikleri engelleyen ilk sosyal medya şirketlerinden biriydi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pinterest Kilo Verme Reklamlarını Yasaklıyor!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör