Seul, İntihar Girişimlerini Önlemek İçin Yapay Zekayı Kullanacak

blank
Seul, İntihar Girişimlerini Önlemek İçin Yapay Zekayı Kullanacak

İçerik: Seul, İntihar Girişimlerini Önlemek İçin Yapay Zekayı Kullanacak

Seul, İntihar Girişimlerini Önlemek İçin Yapay Zekayı Kullanacak:

Yazlık elbiseli genç kadın sadece köprünün manzarasını mı seyrediyor? Güney Koreli araştırmacıların ve acil servislerin intihar girişimlerini tespit etmek ve önlemek için yapay zeka kullanarak yanıtlamaya çalıştıkları soru bu.

Bu durumda, insan gözetim ekiplerinin anlatmasının ne kadar zor olabileceğini gösteren araştırmacılardan biridir.

Ancak Seul Teknoloji Enstitüsü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, geliştirdikleri AI sisteminin kameralardan, sensörlerden ve kurtarma servislerinin sevk kayıtlarından gelen verileri analiz ederek davranış kalıplarını öğreniyor.

Baş araştırmacı Kim Jun-chul, saatlerce CCTV görüntülerinden elde edilen bilgilere ve kişinin tereddüt etmesi gibi ayrıntıları değerlendirerek, AI’nın daha sonra tehlikeli bir durumu tahmin edebileceğini ve kurtarma ekiplerini hemen uyarabileceğini söyledi.

Yeouido Su Kurtarma Tugayından sorumlu Kim Hyeong-gil, Reuters’e yaptığı açıklamada, “Yeni CCTV’nin ekiplerimizin vakaları biraz daha hızlı tespit etmesine ve daha hızlı aramamıza yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi. – Seul’ün Han Nehri üzerindeki köprülerden alınan görüntüler.

Kim’in ekibi, ekibinin ve Seul Yangın ve Afet Karargahının Ekim ayından itibaren pilot olarak kullanacağı teknolojiyi bulmak için araştırmacılarla birlikte çalışıyor.

İşleri yeterince hızlı gelemez.

2019 yılında 52 milyonluk nüfusuyla Güney Kore, OECD içinde en yüksek intihar oranına sahip ülke oldu. Hükümet verilerine göre aynı yıl 13.700’den fazla insan intihar etti.

Şehir, yaklaşık 500 km (300 mil) uzunluğundaki Han Nehri üzerindeki 27 köprüde her yıl yaklaşık 500 intihar girişiminin rapor edildiğini söyledi.

Kurtarma ekibinden Kim, 2020’de bir önceki yıla göre yaklaşık %30 arttı ve koronavirüs pandemisi daha fazla ekonomik sıkıntı getirdiği ve iş savaşını artırdığı için birçok girişim 20’li ve 30’lu yaşlardaki insanlar tarafından yapıldı. dedim.

Baş araştırmacı, “Sistem, yanlış alarmları büyük ölçüde azaltarak daha iyi sonuçlar getirebilecek görüntülerin kendisini öğrenir” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Seul, İntihar Girişimlerini Önlemek İçin Yapay Zekayı Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık WhatsApp’da Gönderilen Videoların Kalitesini Seçeceksiniz

Artık WhatsApp’da Gönderilen Videoların Kalitesini Seçeceksiniz: WhatsApp, bir rapora göre, kullanıcıların videoları yüksek kalitede paylaşmaya …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör