Temmuz’da 1 Milyon Elektrikli Otomobil Almanya Yollarında Olacak

blank
Temmuz'da 1 Milyon Elektrikli Otomobil Almanya Yollarında Olacak

İçerik: Temmuz’da 1 Milyon Elektrikli Otomobil Almanya Yollarında Olacak

Temmuz’da 1 Milyon Elektrikli Otomobil Almanya Yollarında Olacak:

Ekonomi Bakanı Peter Altmaier Cuma günü Tagesspiegel’e verdiği demeçte, sübvansiyon programlarının talebi artırdığını söyleyerek, Almanya’nın Temmuz ayında 1 milyon elektrikli otomobilin hedefine altı ay geç ulaşacağını söyledi.

Bakan, “Herkesin ulaşılmaz olduğunu düşündüğü 2020 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil hedefimize, bu Temmuz ayında, sadece altı ay geç ulaşacağız” dedi.

“2021’in ilk yarısında geçen yılın tamamından daha fazla ikramiye alındı” diye ekledi ve bunların 1,25 milyar avroya ulaştığını söyledi. Koronavirüs pandemisi sırasında sübvansiyonlar artırıldı. Altmaier ayrıca Almanya’nın uzun vadeli 7-10 milyon elektrikli araca sahip olma hedefini aşabileceğini söyledi.

Alman otomobil üreticileri Daimler ve Volkswagen, talepten yararlanmak ve Avrupa’da pazar lideri olma tacını kaybeden Tesla ile rekabet etmek amacıyla son yıllarda EV üretim planlarını agresif bir şekilde hızlandıranlar arasında yer alıyor.

Hükümetler, katı emisyon hedeflerine ulaşmayan otomobil üreticilerine para cezaları ve otomobil alıcıları için teşvikler ile benimsemeyi artırmak için girişimlerde bulunduğundan, 2020’de Avrupa elektrikli otomobiller için dünyanın en büyük pazarı haline geldi.

Otomotiv analisti Matthias Schmidt’in verilerine göre Almanya, Ocak-Mayıs ayları arasında 248.000 elektrikli araç kaydı ile bu yıl şimdiye kadar bölgede başı çekiyor ve onu Fransa ve İngiltere izliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Temmuz’da 1 Milyon Elektrikli Otomobil Almanya Yollarında Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör