Facebook, Google ve Twitter, Hong Kong’dan Çıkabilir

blank
Facebook, Google ve Twitter, Hong Kong'dan Çıkabilir

İçerik: Facebook, Google ve Twitter, Hong Kong’dan Çıkabilir

Facebook, Google ve Twitter, Hong Kong’dan Çıkabilir:

Teknoloji şirketleri zaten Hong Kong hükümetiyle anlaşmazlığa düştü ve bu gerilim artıyor gibi görünüyor. Wall Street Journal, Facebook, Google ve Twitter’ı içeren bir teknoloji ittifakı olan Asya İnternet Koalisyonu’nun, yetkililerin şirketleri sorumlu tutabilecek veri koruma kanunu değişiklikleriyle ilerlemeleri halinde, şirketlerin bölgede faaliyet göstermeyeceği konusunda sessizce uyardığını öğrendi doxxing kampanyaları.

Teknoloji devleri, kullanıcıların herhangi bir zarar vermeseler bile kişisel bilgilerini çevrimiçi olarak paylaşmaları durumunda personelin cezai soruşturmalarla ve hatta suçlamalarla karşı karşıya kalabileceğinden endişe ediyor. Koalisyon, bunun “tamamen orantısız ve gereksiz bir yanıt” olacağını ve ifade özgürlüğünü kısıtlayabileceğini yazdı. İttifak bunun yerine Hong Kong’un ihlallerin kapsamını daraltmasını önerdi.

Hong Kong’un Kişisel Veriler için Gizlilik Komiseri mektubun varlığını kabul etti, ancak doxxing’in “ahlak ve yasa sınırlarını” zorladıktan sonra yeni önlemlere ihtiyaç olduğunu söyledi. Komiser ayrıca, değiştirilen yasaların ifade özgürlüğü üzerinde “herhangi bir etkisi olmayacağı” ve Hong Kong bölgesindeki dış yatırımları caydırmayacağı konusunda ısrar etti.

Değişiklikler yasama yılı sonuna kadar onaylanabilir.

Tahmin edebileceğiniz gibi endişe, Çin yanlısı yetkililerin muhalefeti susturmak için güncellenen yasaları kötüye kullanabilmesidir. Demokrasi yanlısı aktivistler, 2019 protestoları sırasında polis memurlarını ve diğerlerini sık sık doxed ve revize edilen yasaların yeterince gevşek bir şekilde ifade edilebileceğine dair bir endişe var ki, yalnızca birinin kamusal alanda bir fotoğrafını paylaşmanın hem paylaşımcıların hem de teknoloji şirketlerinin başını belaya sokabilir. Polisi şiddetten sorumlu tutmak veya yetkilileri anti-demokratik politikalar nedeniyle eleştirmek daha zor olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Google ve Twitter, Hong Kong’dan Çıkabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör