Jeff Bezos Artık Amazon’un Patronu Değil

blank
Jeff Bezos Artık Amazon'un Patronu Değil

İçerik: Jeff Bezos Artık Amazon’un Patronu Değil

Jeff Bezos Artık Amazon’un Patronu Değil:

2004’te Jeff Bezos ve teknik danışmanı Colin Bryar, Seattle’ın bir saat güneyindeki Washington Eyaleti’ndeki Tacoma şehrine birlikte gittiler.

O zamanlar Amazon, milyarlarca dolarlık bir şirketti. Ancak, müşteri hizmetleri temsilcisi olarak iki gün geçirecekleri Amazon’un müşteri hizmetleri merkezine gidiyorlardı.

Bryan, “Jeff aslında aramaları kendisi alıyordu” diyor. Özellikle bir ürünle ilgili şikayetlerin gelmeye devam ettiğini hatırlıyor. “Jeff’in gözleri fal taşı gibi açıldı” diyor.

Bezos hayal kırıklığına uğradı. Ürünle ilgili bir sorun olduğu açıktı, ancak bu sorun üst düzeye çıkmamıştı. O günün ilerleyen saatlerinde, hatalı ürünleri işaretlemenin daha etkili yollarını isteyen bir e-posta gönderdi.

Bezos, Amazon’u kurduktan tam 27 yıl sonra Pazartesi günü Amazon’dan ayrılıyor.

Bu süre zarfında, bazılarının başarısının bel kemiği olduğunu iddia ettiği bir dizi olağandışı liderlik ilkesi geliştirdi. Diğerleri, Big Tech ile ilgili yanlış olan her şeyi konuştuklarına inanıyor. Amazon’da çalışmış olan herkesle konuşun ve “müşteri takıntısı” ifadesini duymak için uzun süre beklemeniz gerekmez.

Bezos için kâr, uzun vadeli bir hedefti. Bir şirketin başarılı olması için, neredeyse her ne pahasına olursa olsun mutlu müşterilere sahip olması gerekiyordu.

Nadia Shouraboura, 2004 yılında Amazon için çalışmaya başladı. Amazon yöneticilerinin seçkin “S-takımına” – üst düzey yönetim kuruluna – davet edilmeye devam etti. Ama ilk başladığında, hemen kovulacağını düşündü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Jeff Bezos Artık Amazon’un Patronu Değil

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elon Musk’ın Şirketi Boring, Yeni Projesini Tamamlıyor

Elon Musk’ın Şirketi Boring, Yeni Projesini Tamamlıyor:Kasabanın belediye başkanı sosyal medyada yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör