NFT Satış Hacmi 2021’in İlk Yarısında 2,5 Milyar Dolara Çıktı

blank
NFT Satış Hacmi 2021'in İlk Yarısında 2,5 Milyar Dolara Çıktı

İçerik: NFT Satış Hacmi 2021’in İlk Yarısında 2,5 Milyar Dolara Çıktı

NFT Satış Hacmi 2021’in İlk Yarısında 2,5 Milyar Dolara Çıktı:

Pazar verileri, NFT pazarının ikinci çeyrekte yeni zirvelere yükseldiğini ve bu yıl şimdiye kadar 2,5 milyar dolarlık satışla 2020’nin ilk yarısında sadece 13,7 milyon dolar olduğunu gösterdi.

Bir NFT, bir resim, video veya oyun içi öğe gibi maddi olmayan bir dijital öğeyi temsil eden bir kripto para birimi varlığıdır. NFT’lerin sahipleri blok zincirine kaydedilir ve bir NFT’nin temsil ettiği dijital varlık için bir yedek olarak alınıp satılmasına izin verir.

NFT’lerin bu yılın başlarında popülaritesinin patlamasından sonra satış hacimleri yüksek kaldı. Büyük bir NFT pazarı olan OpenSea’deki aylık satış hacimleri Haziran ayında rekor seviyeye ulaştı.

Bazı NFT meraklıları, kültürel önemleri nedeniyle onları gerçek değeri olan koleksiyonlar olarak görürken, diğerleri onları yükselen fiyatlar üzerinde spekülasyon yaparak bir yatırım olarak görüyor.

Toplam satış hacmi tahminleri, hangi NFT işlemlerinin dahil edildiğine bağlı olarak değişir.
Birden fazla blok zincirindeki satışları izleyen DappRadar, 2021’in ilk yarısında hacimlerin 2,5 milyar doların biraz altına düştüğünü söyledi. Ancak NonFungible.com’un rakamı, yaklaşık 8 milyar dolarlık “DeFi” (merkezi olmayan finans) NFT’leri hariç, 1,3 milyar dolar.

Her iki site de yalnızca “zincir içi” işlemler olarak da bilinen blok zincirinde gerçekleşen satışları takip eder. Müzayede evlerinde olduğu gibi en büyük NFT satışlarından bazıları, işlemin bir kısmının “zincir dışı” gerçekleştiğini, yani verilere manuel olarak eklenmesi gerektiği anlamına geliyor.

Mart ayında, bir dijital görüntü, Christie’s’de NFT olarak 69.3 milyon dolarlık rekor bir fiyata satıldı. O zamandan beri hiçbir NFT satışı yaklaşmadı. Bilinen en pahalı ikinci NFT satışı, Sotheby’s’de 11.7 milyon dolar alan bir CryptoPunk oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NFT Satış Hacmi 2021’in İlk Yarısında 2,5 Milyar Dolara Çıktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Jeff Bezos Artık Amazon’un Patronu Değil

Jeff Bezos Artık Amazon’un Patronu Değil: 2004’te Jeff Bezos ve teknik danışmanı Colin Bryar, Seattle’ın …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör