Pandemi Sonrası Gaz Salınımı İklim Değişikliğini Tehdit Edebilir

blank
Pandemi Sonrası Gaz Salınımı İklim Değişikliğini Tehdit Edebilir

İçerik: Pandemi Sonrası Gaz Salınımı İklim Değişikliğini Tehdit Edebilir

Pandemi Sonrası Gaz Salınımı İklim Değişikliğini Tehdit Edebilir:

Pandemi iyileşmesi, en azından çevre için tamamen olumlu olmayabilir. Reuters, Uluslararası Enerji Ajansı’nın, gaz talebindeki pandemi sonrası yeniden canlanmanın, 2050 yılına kadar dünya çapında net sıfır emisyona ulaşma hedefini tehdit edebileceği konusunda uyardığını bildiriyor. 2021 için gaz kullanımında öngörülen yüzde 3,6’lık bir artış, yalnızca 2020 düşüşünü değil, aynı zamanda ” IEA’ya göre daha da büyümek” dedi.

IEA, talebin 2022 ve 2024 yılları arasında yüzde 1,7’ye düşmesi bekleniyor, ancak bunun hala yolda kalmak için çok dik olacağını söyledi.

Ancak bu, Paris anlaşmasının ve diğer hedeflerin kaybedilen nedenler olduğu anlamına gelmez. IEA, pandemiden önce onaylanan veya devam eden projelerin bu emisyonları dizginleyebileceğine inanıyordu. Ajans ayrıca, gaz endüstrisinin iklim değişikliğine katkıda bulunan metan sızıntılarını azaltarak yardımcı olabileceğini öne sürdü.

Olumlu işaretler var. Yenilenebilir enerji, bazı ülkelerde fosil yakıtları geride bırakıyor ve otomobil üreticileri, önümüzdeki birkaç yıl içinde giderek artan bir şekilde tamamen elektrikli ürün serilerini taahhüt ediyor. Yine de, IEA raporu bu eylemlere bir aciliyet duygusu veriyor. İnsanlığın, en azından bir küresel sorunu bir başkasıyla değiştirmekten kaçınmak istiyorsa, normalliği yeniden kurma ve yeşil teknolojiye yeniden odaklanma konusundaki hevesini yumuşatması gerekebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pandemi Sonrası Gaz Salınımı İklim Değişikliğini Tehdit Edebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör