Renault’dan Uygun Fiyatlı Elektrikli Araçlar

blank
Renault'dan Uygun Fiyatlı Elektrikli Araçlar

İçerik: Renault’dan Uygun Fiyatlı Elektrikli Araçlar

Renault’dan Uygun Fiyatlı Elektrikli Araçlar

Renault Grubu, 2025’te yüzde 65’ten fazla elektrikli ve elektrik destekli araçlarla ve 2030’da yüzde 60’a varan elektrikli araçlarla Avrupa pazarının en çevre dostu ürün karmasını sunmayı hedefliyor. Küresel etkinlikte konuşan Renault eWays ElectroPop, Renault Grubu CEO’su Luca dedim. “Renault Grubu, elektrikli araç stratejisinde ve ‘Avrupa’da Üretildi’ konusunda tarihi bir ivme yaşıyor. Kuzey Fransa’daki kompakt, verimli, yüksek teknolojili elektrikli araç ekosistemimiz Renault ElectriCity’yi Normandiya’daki elektrikli güç aktarma organı MegaFactory ile birlikte kurarak kendi ülkemizdeki rekabet gücümüzü artırıyoruz. ST Micro-electronics, Whylot, LG Chem, Envision AESC, Verkor gibi alanlarında en iyi oyuncularla eğitimler, yatırımlar ve ortaklıklar gerçekleştireceğiz. 2030 yılına kadar 10 yeni elektrikli model geliştirecek ve düşük maliyetli kentsel araçlardan üst düzey sportif araçlara kadar bir milyona kadar elektrikli araç üreteceğiz. Verimliliğin yanı sıra popüler R5 gibi ikonik tasarımları da güncel tutarak elektrifikasyon sürecine Renault dokunuşuyla katkıda bulunuyoruz. Böylece elektrikli otomobilleri daha popüler hale getireceğiz.”

Ürün yelpazesi: Elektro-pop arabalar
Groupe Renault, 2025’e kadar 7’si Renault olmak üzere 10 yeni elektrikli aracı tanıtarak elektrikli araç platformlarından en iyi şekilde yararlanacak. Bataryadan elektrikli aktarma organlarına ve montajına kadar modern ve elektrikli bir dokunuşa sahip ikonik Renault 5 üretilecek. Renault ElectriCity tarafından yeni CMF-B EV platformuyla Kuzey Fransa’da.

Grup ayrıca, ölümsüz bir klasik olduğu tahmin edilen, şu anda 4ever adlı başka bir ikonik yıldıza hayat verecek. Groupe Renault ayrıca yeni MéganE ile tamamen elektrikli C segmentine güçlü bir geçiş yapacak. Yine Ocak ayında tanıtılan Alpine’nin “rüya garajı” 2024’ten itibaren gerçek oluyor.

Renault, yüzde 65’inde yüzde 2025’ten fazla elektrikli ve elektrik destekli araçlarda ve 2030’da yüzde 90’a varan elektrikli araçlarla Avrupa pazarının en çevreci ürün yelpazesini sunmayı hedefliyor.

Elektrikli araçlar için özel platformlar
Grup, elektrikli araç platformları alanındaki 10 yıllık tecrübesiyle CMF-EV ve CMF-BEV platformlarını da geliştiriyor.

C ve D segmentleri için CMF-EV platformu, gelişmiş sürüş keyfi sunar. Bu platform, 2025 ile İttifak düzeyinde 700 birimi temsil edecek. CMF-EV, düşük enerji tüketimi ile 580 km’ye kadar bir WLTP menzili sunuyor. Bu performans, Grubun ve Nissan mühendislerinin sürtünme ve ağırlık azaltma ve en son termal yönetim teknolojileri üzerinde çalışan derin bilgilerine dayanmaktadır.

Düşük ağırlık merkezi ve sürüş tepkilerini daha çevik hale getiren ideal ağırlık dağılımının yanı sıra CMF-EV, düşük direksiyon oranı ve çok bağlantılı arka süspansiyonu ile benzersiz bir sürüş keyfi sunuyor. Douai’de üretilen yeni MéganE, CMF-EV platformunda da yükselecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Renault’dan Uygun Fiyatlı Elektrikli Araçlar

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör