Bugatti Elektrikli Otomobil Üreticisi Rimac ile Birleşti

blank
Bugatti Elektrikli Otomobil Üreticisi Rimac ile Birleşti

İçerik: Bugatti Elektrikli Otomobil Üreticisi Rimac ile Birleşti

Bugatti Elektrikli Otomobil Üreticisi Rimac ile Birleşti:

Elektrikli hiper otomobil şirketi Rimac, (VW’nin sahibi olduğu) Porsche ile ortak girişimin bir parçası olarak Volkswagen’in süper otomobil markası Bugatti’nin kontrolünü devralıyor. Bugatti ve Rimac, kaynakları ve uzmanlıkları paylaşacak, ancak Bugatti Rimac olarak adlandırılacak yeni şirketin bir parçası olarak kendi üretim ve dağıtım kurulumlarıyla ayrı markalar olarak kalacaklar.

Bu yıl içinde gerçekleşmesi beklenen ortak girişim faaliyete geçtiğinde, Bugatti Rimac’ın EV bilgi birikiminden yararlanabilecek ve belki de elektrikli araç yapma mirasını sürdürebilecek. Bu arada Rimac, Bugatti Veyron’da gezegendeki en hızlı ikinci sokak yasal arabasını yapan Bugatti’nin bilgisinden faydalanabilir.

Rimac, Bugatti Rimac’ın yüzde 55’ine sahip olacak ve Porsche kalanını elinde tutacak. Mart ayı itibarıyla Porsche, 2018’de yüzde 10’luk bir hisse için yapılan ilk yatırımın ardından Rimac’ın yüzde 24’üne doğrudan sahip oldu.

Bu arada Rimac Group, “akü sistemleri, aktarma organları ve diğer EV bileşenlerinin geliştirilmesi, üretimi ve tedarikini” yürütmek için yeni bir şirket olan Rimac Technology’yi kuruyor.

Bugatti Rimac’ın merkezi, Rimac’ın merkezinin bulunduğu Hırvatistan’ın Zagreb kentinde olacak. 200 milyon Euro’luk (237,3 milyon $) bir Rimac Kampüsü’nün 2023’te açılması planlanıyor ve hem Rimac hem de Bugatti hiper arabaları için araştırma ve geliştirme merkezi olacak.

Porsche CEO’su Oliver Blume yaptığı açıklamada, “Bugatti’nin hiper otomobil işindeki güçlü uzmanlığını, Rimac’ın son derece umut verici elektromobilite alanındaki muazzam yenilikçi gücüyle birleştiriyoruz” dedi. “Bugatti, gelenek açısından zengin bir markaya, ikonik ürünlere, sadık bir müşteriye katkıda bulunuyor. ortak girişime temel ve küresel bir bayi ağı. Rimac, teknolojinin yanı sıra yeni gelişim ve organizasyonel yaklaşımlara da katkıda bulunuyor.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bugatti Elektrikli Otomobil Üreticisi Rimac ile Birleşti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör