iPhone 14 Serisi 120 Hz LTPO OLED Ekrana Sahip Olabilir

blank
iPhone 14 Serisi 120 Hz LTPO OLED Ekrana Sahip Olabilir

İçerik: iPhone 14 Serisi 120 Hz LTPO OLED Ekrana Sahip Olabilir

iPhone 14 Serisi 120 Hz LTPO OLED Ekrana Sahip Olabilir:

Apple, tüm iPhone 14 (veya 2022 iPhone) serisinde 120 Hz ekran sunabilir. Cupertino devi görünüşte iPhone 13 olarak adlandırılabilecek 2021 iPhone ailesini hazırlamakla meşgul olsa da Güney Kore’den gelen bir rapor, LG Display’in düşük sıcaklıklı polikristal okside dayalı 120Hz ekranlarının üretimini başlatmayı planladığını öne sürdü ( LTPO) teknolojisi, gelecek yıl iPhone 14 modellerinin bir parçası olacak. Bu, Pro modelleriyle sınırlı 120Hz ekrana sahip olduğu söylenen iPhone 13 modellerinden farklı olacak.

Elec, LG Display’in teşhir tesisleri için LTPO üretim ekipmanı almak üzere üretici Avaco ile dahili görüşmelere başladığını bildirdi. Ekipman için son siparişin, Güney Koreli şirketin gelecek yılki iPhone serisi için Apple’dan onay almasıyla gerçekleşeceği söyleniyor. Bu, devam eden geliştirmenin sonunda tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz yenileme hızına sahip LTPO OLED ekranlar sunmayı hedefleyebileceğini gösteriyor.

Apple’ın bu yıl iPhone 13 Pro modellerinde 120Hz yenileme hızını destekleyen LTPO OLED ekranlarını kullanmak için Samsung ile ortaklık kurduğu söyleniyor. Ancak, Pro olmayan iPhone 13 seçeneklerinde şirketin, LG’nin daha yüksek yenileme hızı sunması beklenmeyen normal LTPS TFT OLED ekranlarını kullandığı bildiriliyor.

Elec, önceki raporlarından birinde, Samsung Display’in yeni iPhone modelleri için 80 milyon adet OLED panel üretmeyi planladığını, LG Display’in ise yalnızca 30 milyon adet üreteceğini söyledi. Hem Samsung hem de LG’nin iPhone 12 serisi için tek ekran üreticisi olduğu bildiriliyor.

LG Display’in bir LTPO OLED üretim hattı var, ancak Samsung’un şimdiye kadar yaptığı kadar çok ekran üretmedi.

Apple’ın tüm iPhone 14 modellerinde 120Hz ekranlara geçmesinin diğer nedenlerinden biri de seride mini bir iPhone’un olmaması. Bu yıl iPhone 13 mini’nin piyasaya sürülmesiyle Apple’ın mini iPhone planlarının sona erdiğini öne süren bazı raporlar var. Böylece, şirketin iPhone modellerini daha büyük bir pil tutmak için yeterli alana sahip olacak normal bir boyutta sunmasına yardımcı olacak, bu da daha yüksek yenileme hızları sunmak için oldukça önemli bir şey.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 14 Serisi 120 Hz LTPO OLED Ekrana Sahip Olabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör