Samsung Galaxy S22 Ultra 108 Megapiksel Arka Kamerayla Gelebilir

blank
Samsung Galaxy S22 Ultra 108 Megapiksel Arka Kamerayla Gelebilir

İçerik: Samsung Galaxy S22 Ultra 108 Megapiksel Arka Kamerayla Gelebilir

Samsung Galaxy S22 Ultra 108 Megapiksel Arka Kamerayla Gelebilir:

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın, daha önceki ipuçlarının önerdiğinden farklı olarak, Çin’den bir bilgi vericiye göre üçüncü nesil 108 megapiksel birincil sensöre sahip olduğu söyleniyor. Samsung’un Galaxy S22 Ultra’ya daha yüksek çözünürlüklü bir kamera sensörü getirmesi bekleniyordu, ancak Samsung Galaxy S21 Ultra’da zaten bulunan sensörün daha rafine bir versiyonunu kullanacak gibi görünüyor. Koreli teknoloji devi henüz Galaxy S22 serisi hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı ancak telefonun kamerası hakkında Olympus ile işbirliği de dahil olmak üzere birkaç sızıntı oldu.

Samsung, amiral gemisi Galaxy S21 serisi akıllı telefonlarını bu yıl Şubat ayında Samsung Galaxy S21 Ultra ile birlikte 108 megapiksel birincil arka kamera sensörü ve diğer üç sensörle piyasaya sürdü. Nisan ayında, Samsung’un yeni nesil Galaxy akıllı telefonlar için kamera modülleri üretmek üzere Olympus ile ortak olabileceği bildirildi. Aynı ay, Galaxy S22 Ultra için iddia edilen renderlar, Olympus markasıyla birlikte 200 megapiksel kamera sensörünü gösterdi. Şimdi, Çin’den bilinen bir tipster, Weibo’da Samsung’un Galaxy S22 Ultra’da 200 megapiksel sensör kullanmayacağını, bunun yerine üçüncü nesil 108 megapiksel sensörü kullanacağını paylaştı.

Tipster, şirketin Galaxy S21 Ultra’da kullandığı 108 megapiksel sensörü yazılım optimizasyonlarıyla parlatacağını belirtiyor. Ocak ayında Samsung, Galaxy S21 Ultra’ya giden ISOCELL HM3 görüntü sensörünü duyurdu. Şirket, Galaxy S22 Ultra için bu sensörü daha da geliştirecek.

Geçmişte gördüğümüz gibi, daha yüksek bir megapiksel sensör, her zaman daha düşük megapiksel sayısına sahip bir sensörden daha iyi değildir. Galaxy S22 Ultra için 108 megapiksel sensörün tutulması ve görüntü işlemcisinin daha iyi, daha optimize hale getirilmesi, fotoğraf ve video kalitesinde önemli gelişmeler gösterebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung Galaxy S22 Ultra 108 Megapiksel Arka Kamerayla Gelebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör