Sony ile Roblox Anlaşması Yasal Oyun İçi Müzik Deneyimi Sunacak

blank
Sony ile Roblox Anlaşması Yasal Oyun İçi Müzik Deneyimi Sunacak

İçerik: Sony ile Roblox Anlaşması Yasal Oyun İçi Müzik Deneyimi Sunacak

Sony ile Roblox Anlaşması Yasal Oyun İçi Müzik Deneyimi Sunacak:

Roblox, iddia edilen telif hakkı ihlalleriyle ilgili 200 milyon dolarlık bir davanın ardından resmi müzik anlaşmaları yapmak için acele ediyor. TechCrunch, Roblox’un Sony Music ile daha fazla sanatçıyı oyun platformuna getirecek bir ekip kurduğunu bildirdi. İkili, Kasım’da bir Lil Nas X konseri ve Mayıs’ta bir Zara Larsson lansman partisi de dahil olmak üzere, şimdiye kadar gördüklerinizin ötesinde “yenilikçi müzik deneyimleri” üzerinde işbirliği yapacak.

Şirketler ne tür olaylar bekleyebileceğinizi veya ne zaman görebileceğinizi söylemediler. Anlaşma ayrıca Sony ile bir anlaşmayı da içeriyor.

Bu, Roblox’un bu tür ilk anlaşması değil. Oyun devi, Haziran ayında BMG ve ondan önce Warner ile benzer bir anlaşmaya vardı. Bununla birlikte, Roblox’un bugüne kadarki en büyük müzik anlaşmasını temsil ediyor ve Universal’ı bir anlaşma imzalamayan tek ağır etiket olarak bırakıyor.

Roblox’un bu düzenlemeleri yapmaya devam etmekten başka seçeneği olmayabilir. Müzik endüstrisi, oyuncuların telif hakkıyla korunan müzik yayını yapan sanal müzik kutuları yapmalarını engellemek için çok az şey yaptığı iddiasıyla Roblox’a dava açtı. Buna Robloxcore ve oyun dünyaları için tasarlanmış diğer müzikler dahil değil. Geliştirici, yüklenen müzikleri taradığını ve ihlal edenleri cezalandırdığını iddia ediyor, ancak bu, Roblox’un korsanlığa izin verdiğine ikna olan etiketler için açıkça yeterli değildi. Anlaşmalar, Roblox’un Sony, BMG ve diğerlerini davalarını iptal etmeye veya en azından darbeyi yumuşatmaya ikna etmesine yardımcı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony ile Roblox Anlaşması Yasal Oyun İçi Müzik Deneyimi Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör