TikTok, İçerik Oluşturucular İçin Ödeme Yöntemi Test Ediyor

blank
TikTok, İçerik Oluşturucular İçin Ödeme Yöntemi Test Ediyor

İçerik: TikTok, İçerik Oluşturucular İçin Ödeme Yöntemi Test Ediyor

TikTok, İçerik Oluşturucular İçin Ödeme Yöntemi Test Ediyor:

TikTok’a gelen tek yeni özellik daha uzun videolar değil. Kısa biçimli video uygulaması, bazı kullanıcıların Cameo’nun başlangıcındaki gibi özel klipler için içerik oluşturuculara ödeme yapmasına izin vermeye başladı. Büyük Teknoloji taklitçileri sıcak takipteyken, TikTok, Gen Z üzerindeki hakimiyetini sürdürmesine yardımcı oldukları sürece, özellikleri ödünç alma fikrine karşı değil gibi görünüyor. Şimdilik, yalnızca Türkiye ve Dubai’deki kullanıcıların erişimi var gibi görünüyor. BuzzFeed tarafından tespit edilen sosyal medya gönderilerine göre test.

Yeni özelliğin “Shoutouts” olarak adlandırıldığı ve esasen, gerçek parayla satın alınan ve başkalarına bahşiş vermek için kullanılan uygulama içi para birimi olan TikTok paralarını kullanan bir içerik oluşturucudan bir video talep etmenize ve ödeme yapmanıza olanak tanıyor. Görünüşe göre içerik oluşturucular, son ürün gelen kutunuza teslim edildiğinde hizmetleri için bir oran belirleyebilir. Toplamda, TikTok önce klipleri inceliyor gibi göründüğü için özel videonuzun gelmesi bir haftadan uzun sürebilir. Sonuçta, özelliğin yeni OnlyFans olmasını istemiyor.

TikTok, görünüşe göre, kullanıcıların popüler içerik oluşturuculardan mutlu doğum günü tebrikleri ve moral konuşmaları talep etmeleri için bir yol olarak görüyor. Yine de, şu anda bir kişinin bağırışlardan para kazanmak için kaç takipçiye sahip olması gerektiği belli değil. Yetenek tabanının yaratıcılığına dayanarak, sonuçların bazılarının doğrudan kameralı sohbetlerden daha yaratıcı olmasını bekleyebilirsiniz.

TikTok, Cameo’yu taklit eden tek sosyal uygulama değil. Facebook ayrıca, kullanıcıların canlı yayınlarda etkileyicilerle etkileşim kurmak için ödeme yapmalarını sağlayan bir hizmet olan “Süper” üzerinde çalışıyor. Bu arada, Cameo yönetimine göre çete avcıları yapıyor. Variety’ye göre, video istekleri hizmeti geçen yıl 100 milyon dolarlık brüt gelir elde etti ve bunun yüzde 75’i yeteneklere ödendi. Bu, 2019’a göre 4,5 kat arttı ve uygulamanın ünlü kullanıcıları yalnızca 2020’de 1,3 milyon seslendi.

Cameo, Google, Amazon ve Japon teknoloji devi SoftBank’ın risk sermayesi kollarından 100 milyon dolar topladıktan sonra yakın zamanda 1 milyar dolar değerinde oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, İçerik Oluşturucular İçin Ödeme Yöntemi Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör