Twitter, Gizlilik Özelliklerini Geliştirmek İçin Yardım İstiyor

blank
Twitter, Gizlilik Özelliklerini Geliştirmek İçin Yardım İstiyor

İçerik: Twitter, Gizlilik Özelliklerini Geliştirmek İçin Yardım İstiyor

Twitter, Gizlilik Özelliklerini Geliştirmek İçin Yardım İstiyor:Twitter, kullanıcılara hesaplarını kimlerin görebileceği, okuyabileceği ve bulabileceği konusunda daha fazla kontrol sağlayabilecek dört özellik için konseptler paylaştı ve gösterdiği şeyler hakkında halktan geri bildirim istiyor. Bu özelliklerden ilki, korumalı hesapları olanların, takipçi olmayanlara yanıt vermek istedikleri durumlarda tweet’lerini herkese açık hale getirmelerini kolaylaştıracaktır. Twitter kullanıcı deneyimi tasarımcısı Lena Emara, bir başlıkta, “Korumalı bir hesabınız varsa ve sizi takip etmeyen birine yanıt verirseniz, yanıtınızı göremediklerini bilmiyor olabilirsiniz.” Bu nedenle, bir fikir, insanlara bu gerçeği hatırlatan bir istem eklemek ve onlara tweet’lerini kolayca herkese açık hale getirme seçeneği sunmaktır.

blank

Başka bir potansiyel özellik, birden fazla hesabı olanlara yardımcı olacaktır. Emara’nın paylaştığı bir mockup, doğrudan Twitter’ın ana kompozisyon penceresinden farklı bir hesaba geçmenizi sağlayacak bir arayüz öğesini gösterir. Ayrıca, yeni arayüz, hesaplarınızın adını, işleyiş biçimini ve gizlilik durumunu bir bakışta tek bir yerde görmenize olanak tanır.

Emara’nın paylaştığı diğer iki kavram daha çok mahremiyete odaklanıyor. Bu ayrıntılardan biri, mevcut keşfedilebilirlik ve konuşma ayarlarından memnun olup olmadıklarını görmek ve uygulamanın ayarlar menüsünü ziyaret etmeden bunları gerektiği gibi değiştirmeyi kolaylaştırmak için kullanıcılarla periyodik olarak temas kuracak bir özelliğin ayrıntılarını veriyor. Son olarak, ikincisi, insanlar kullanıcı adınızı aradığında sizi bilgilendirecek ve hesabınızın bu şekilde keşfedilebilir olup olmadığı konusunda size daha fazla kontrol sağlayacak bir sistem oluşturacaktır. Bu, çevrimiçi tacizi sınırlamak için önemli olabilecek bir şey.

blank

Twitter’ın birkaç konsept özelliği gösterdiği son seferde olduğu gibi, yukarıda gördüğünüz her şey “sadece fikirdir ve oluşturulmamıştır (henüz?)”. Şirketin sunduğu özelliklere asla olgunlaşmayabilirler. Bununla birlikte, Twitter’ın topladığı geri bildirim, şirketin gelecekte oluşturacağı diğer araçları bilgilendirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Gizlilik Özelliklerini Geliştirmek İçin Yardım İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör