BMW’nin Fütüristik Elektrikli Scooter’ı Animeden Çıkmış Gibi

blank
BMW'nin Fütüristik Elektrikli Scooter'ı Animeden Çıkmış Gibi

İçerik: BMW’nin Fütüristik Elektrikli Scooter’ı Animeden Çıkmış Gibi

BMW’nin Fütüristik Elektrikli Scooter’ı Animeden Çıkmış Gibi:Geçen yıl BMW’nin CE 04 elektrikli scooter konseptini gördüğümüzde, bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi görünüyordu. Şimdi şirket, CE 04’ün son tüketici versiyonunu tanıttı ve fantastik avantajını biraz yitirmiş olsa da, hala Akira veya Ghost in the Shell’de evinde olacak bir araca benziyor. Şehir içi ulaşımı hedefleyen CE 04, 10.25 inç LCD ekrana (çoğu otomobilde bulunandan daha büyük!), 81 mile kadar menzile ve 75mph maksimum hıza sahiptir. 2022’de 16.000 dolar civarında satışa sunulacak. Bu, Vespa Elettrica’nın fiyatının iki katı ama aynı zamanda daha sıradan kullanıcılar için çok daha yavaş bir araç.

blank

CE 04’e bakmak bile BMW’nin neyi başarmaya çalıştığını açıkça ortaya koyuyor. EV’lerle ilgilenen, ancak gerçek bir elektrikli araba için parası veya alanı olmayan insanları cezbetmeyi amaçlayan yepyeni bir tasarım. Normal bir elektrik fişi veya EV kabloları ile şarj edilebilir ve BMW, seviye 3 güç bağlantısıyla bir saat 40 dakika içinde tamamen boşaldıktan sonra hızlı şarj olabileceğini iddia ediyor. Yine de, en şık şarj düzenine sahip olmasanız bile BMW, standart bir ev priziyle dört saat 20 dakika içinde suyunu çekebileceğini söylüyor.

CE 04’ün fiyatlandırması ve isteğe bağlı aksesuarları hakkında daha fazla ayrıntı için beklerken, yaklaşık 62 mil (100Km) menzile sahip düşük çıkışlı bir model görmeyi bekleyebilirsiniz. Bu daha ucuz model de 15hp ile 30hp arasında tükürecek, standart model ise 42hp’ye kadar çıkabiliyor. Her iki versiyon da şehir trafiği için iyi donanımlı olmalı ve 2,6 saniyede 31mph’ye ulaşma kabiliyetine sahip olmalıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: BMW’nin Fütüristik Elektrikli Scooter’ı Animeden Çıkmış Gibi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör