Microsoft, PrintNightmare İçin Acil Windows Yamaları Yayınladı

blank
Microsoft, PrintNightmare İçin Acil Windows Yamaları Yayınladı

İçerik: Microsoft, PrintNightmare İçin Acil Windows Yamaları Yayınladı

Microsoft, PrintNightmare İçin Acil Windows Yamaları Yayınladı:

Microsoft, The Verge tarafından fark edildiği gibi, Windows Yazdırma Biriktiricisi hizmetinde kötü niyetli kişilerin aktif olarak yararlandığı kritik bir kusuru gidermek için bir acil durum düzeltme eki yayınladı. Birkaç gün önce teknoloji devi, kullanıcıları PrintNightmare adlı kusur hakkında bilgilendirmek için bir güvenlik tavsiyesi yayınladı, ancak şu anda kurbanların bilgisayarlarına sızmak için kullanan kötü aktörlerin isimlerini vermedi.

Bu güvenlik açığından yararlanan saldırganlar, sistem düzeyinde ayrıcalıklarla uzaktan kod çalıştırabilir, bu da onlara kurbanların bilgisayarlarına program yükleme, verileri silme veya değiştirme ve tam kullanıcı haklarına sahip yeni hesaplar oluşturma yeteneği verir. Güvenlik açığı, Windows’un tüm sürümlerini etkiliyor ve şirket, bilgisayar korsanlarının içeri girmesini önlemek için yerel ve uzaktan yazdırmayı devre dışı bırakmak için Kullanıcılara Yazdırma Biriktiricisini devre dışı bırakmalarını tavsiye etti. Ayrıca Grup İlkesi aracılığıyla yalnızca gelen uzaktan yazdırma özelliğini devre dışı bırakabilirler.

Şimdi, güvenlik açığını araştırdıktan sonra Microsoft, Windows Server, Windows 10, Windows 8 ve hatta Windows 7 – bu işletim sistemi için Ocak 2020’de sona eren güvenlik güncellemeleri – platformlarının çeşitli sürümleri için düzeltme ekleri yayınladı. Güvenlik açığı “Kritik” olarak sınıflandırıldı, bu da “sömürünün kullanıcı etkileşimi olmadan kod yürütülmesine izin verebileceği” anlamına geliyor. Microsoft, kullanıcılardan güncellemeleri hemen yüklemelerini veya yapamıyorlarsa sistemlerini korumaya yönelik adımlar atmalarını istiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, PrintNightmare İçin Acil Windows Yamaları Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör