OLED Ekranlı Nintendo Switch Sonunda Gerçek Oldu

blank
OLED Ekranlı Nintendo Switch Sonunda Gerçek Oldu

İçerik: OLED Ekranlı Nintendo Switch Sonunda Gerçek Oldu

OLED Ekranlı Nintendo Switch Sonunda Gerçek Oldu:

Uzun süredir söylentileri dolaşan OLED donanımlı Nintendo Switch sonunda gerçek oldu! Ama tam olarak beklediğimiz yükseltme değil. Aylarca, raporlar bir “Switch Pro”nun bir tür 4K yükseltme yeteneği ve daha hızlı performans sunacağını iddia etti. Ancak 8 Ekim’de piyasaya çıktığında 350 dolara satılacak olan bu yeni model, o kadar da uzağa gitmiyor. Bunun yerine, Switch’in orijinal tasarım kusurlarından birkaçını düzelten, ancak sistemi önemli ölçüde değiştirmeyen küçük bir adımdır. Ve biliyor musun? Bu iyi.

Nintendo’yu herhangi bir süredir takip ediyorsanız, şirketin bir spcs yarışına katılmakla gerçekten ilgilenmemesi şaşırtıcı olmamalıdır. Sony ve Microsoft’un 4K hakimiyetine geçmesine izin verin – Nintendo, 1080p ve altındaki oyunlar hakkında hala sevilecek çok şey olduğunu gösterebilir. Aynı donanıma bağlı kalmak, geliştiricilerin son birkaç on yılda Nintendo sistemlerini rahatsız eden bir sorun olan Switch kullanıcı tabanını bölme konusunda endişelenmeleri gerekmediği anlamına da geliyor. (Yeni 3DS gerçekten buna değer miydi?)

blank

Küresel çip sıkıntısı, Nintendo’nun bu Switch’te daha iyi donanımlar sağlama planlarını da bozmuş olabilir. Sistem şu anda, konsolun pil ömrünü artırmak için 2019’da sessizce güncellenen NVIDIA’nın çip üzerinde Tegra X1 sisteminin özel bir sürümünü kullanıyor. Çeşitli raporlara göre Nintendo, NVIDIA’nın düşük çözünürlüklü dokuları çok daha keskin görünen bir şeye dönüştürmek için AI işlemeyi kullanan DLSS teknolojisini kullanarak yerleşik 4K yükseltmeyi araştırıyordu. Ancak bu teknoloji, NVIDIA’nın en son RTX GPU’larından bazı donanımları getiren güncellenmiş bir Tegra çipi gerektiriyordu. Bu imkansız bir görev değil, ancak NVIDIA’nın 2020 cehenneminde (en azından nihai maliyeti makul tutarken) başarabileceğinden daha fazla çalışma gerektirmiş olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OLED Ekranlı Nintendo Switch Sonunda Gerçek Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör