OnePlus Popüler Uygulamaların Performansını Azalttığını Doğruladı

blank
OnePlus Popüler Uygulamaların Performansını Azalttığını Doğruladı

İçerik: OnePlus Popüler Uygulamaların Performansını Azalttığını Doğruladı

OnePlus Popüler Uygulamaların Performansını Azalttığını Doğruladı:OnePlus, kısa geçmişinde üçüncü kez, telefonlarının performansıyla ilgili bir tartışmanın içinde buluyor. Bu hafta AnandTech, OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9’un Chrome, Twitter ve WhatsApp gibi popüler uygulamaları çalıştırırken Snapdragon 888 işlemcilerinin yeteneklerini kısıtladığını bulduğunu söylediği bir rapor yayınladı. AnandTech, iki telefonun CPU çıkışını sınırladığı tüm uygulamaların tam bir listesini çıkaramadı, ancak prizin bulguları hakkında dikkate değer olan şey, OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9’un herhangi bir kıyaslama aracını kısmaması.

AnandTech raporunu yayınladıktan sonra, kıyaslama için en popüler araçlardan biri olan GeekBench ayrı bir araştırmayı tamamladı ve OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’yu listelerinden çıkarmaya devam etti. Şirket, “OnePlus telefonlarının uygulama davranışı yerine uygulama tanımlayıcılarına dayalı performans kararları verdiğini görmek hayal kırıklığı yaratıyor” dedi. “Bunu bir kıyaslama manipülasyonu olarak görüyoruz.”

OnePlus o zamandan beri rapora yanıt verdi. XDA Developers’a, insanların pil ömrüyle ilgili şikayetlerine yanıt olarak OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9’un davranışını değiştirdiğini söyledi.

OnePlus’ı bir süredir takip ediyorsanız, şirketin bu tür tartışmalara yabancı olmadığını bilirsiniz. OnePlus 3T günlerinde şirket, belirli kıyaslama uygulamalarını çalıştırırken telefonun Snapdragon işlemcisinin saat hızlarını yapay olarak artıracak OxygenOS’a kod ekledi. XDA, şirketi OnePlus 5 ile benzer bir şey yaparken yakaladı.

Olayların karşısında, buradaki durum farklıdır. OnePlus, pil ömründen tasarruf etmek için OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9’u kısıtlıyor. Ve çoğu insan, telefonlarının yanında başka bir Snapdragon 888 cihazı olmadıkça fark etmeyecek olsa da, şirket, kıyaslama uygulamalarını kısıtladıkları gerçeğine dayanarak bu cihazların yeteneklerini hala yanlış sunuyordu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OnePlus Popüler Uygulamaların Performansını Azalttığını Doğruladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör