Premium Yarış için Tasarlanan Yeni Peugeot 9×8 Le Mans Hypercar

blank
Premium Yarış için Tasarlanan Yeni Peugeot 9×8 Le Mans Hypercar

İçerik: Premium Yarış için Tasarlanan Yeni Peugeot 9×8 Le Mans Hypercar

Premium Yarış için Tasarlanan Yeni Peugeot 9×8 Le Mans Hypercar:

Peugeot, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Le Mans 24 Hours için ürettiği yeni otomobili Peugeot 8X9 Le Mans Hypercar’ı online bir etkinlikle tanıttı.

PEUGEOT SPORT ENGINEERED ekibi ve PEUGEOT Design tasarımcılarının işbirliğiyle ortaya çıkan 9X8; Estetik ve akıcı çizgileri, aerodinamik yapısı, arka kanat gerektirmeyen tasarımı ve güçlü marka kimliği ile motor sporlarında yeni bir çağın müjdesini vermeye hazırlanıyor. 8 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (FIA WEC) 9 araçla yarışacak yeni Le Mans Hypercar; 4 tekerlekten çekişli hibrit güç aktarma organı ile Peugeot’nun yol ve yarış arabaları için çevreye duyarlı performansını ifade eden Neo-Performance stratejisini yansıtıyor. Peugeot Le Mans Hypercar’ın arkasındaki Peugeot HYBRID9 8KW güç aktarma sisteminin bir parçası olarak; 2,6 litre, bi-turbo, 90 derece V6 silindirli 500 kW (680 HP) motor bulunmaktadır. Hiper yarış otomobilinin bu gücü, önde bulunan 200 kW motor-jeneratör ünitesi, yedi vitesli sıralı şanzıman ve akü tarafından destekleniyor.

Peugeot, motor sporlarında devrim yaratacak yeni otomobili PEUGEOT 9X8 Le Mans Hypercar’ı online platformda canlı yayın etkinliğiyle görücüye çıkardı. PEUGEOT SPORT ENGINEERED tarafından PEUGEOT Tasarım ekibiyle birlikte geliştirilen prototip hiper otomobil, markanın üst düzey motor sporları sahnesindeki uzun vadeli başarısını sürdürmeye hazırlanıyor. Yeni 9X8 Le Mans Hiper Arabası; PEUGEOT’nun Neo-Performance vizyonuna uygun bir proje olarak, yol otomobillerine de uyarlanabilen üst sınıf sportif geçmişi, son teknoloji ürünü tasarımı, yüksek verimlilik seviyesi ve ileri teknolojileri ile dikkat çekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Premium Yarış için Tasarlanan Yeni Peugeot 9×8 Le Mans Hypercar

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Renault’dan Uygun Fiyatlı Elektrikli Araçlar

Renault’dan Uygun Fiyatlı Elektrikli Araçlar Renault Grubu, 2025’te yüzde 65’ten fazla elektrikli ve elektrik destekli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör