OnePlus, Bazı Uygulamaların Performansı Azalttığını Doğruladı

blank
OnePlus, Bazı Uygulamaların Performansı Azalttığını Doğruladı

İçerik: OnePlus, Bazı Uygulamaların Performansı Azalttığını Doğruladı

OnePlus, Bazı Uygulamaların Performansı Azalttığını Doğruladı:OnePlus, kısa tarihinde üçüncü kez, telefonlarının performansıyla ilgili bir tartışmanın içinde buluyor. Bu hafta AnandTech, OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9’un Chrome, Twitter ve WhatsApp gibi popüler uygulamaları çalıştırırken Snapdragon 888 işlemcilerinin yeteneklerini kısıtladığını bulduğunu söylediği bir rapor yayınladı. AnandTech, iki telefonun CPU çıkışını sınırladığı tüm uygulamaların tam bir listesini çıkaramadı, ancak prizin bulguları hakkında dikkate değer olan şey, OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9’un herhangi bir kıyaslama aracını kısmaması.

AnandTech raporunu yayınladıktan sonra, kıyaslama için en popüler araçlardan biri olan GeekBench ayrı bir araştırmayı tamamladı ve OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’yu listelerinden çıkarmaya devam etti. Şirket, “OnePlus telefonlarının uygulama davranışı yerine uygulama tanımlayıcılarına dayalı performans kararları verdiğini görmek hayal kırıklığı yaratıyor” dedi. “Bunu bir kıyaslama manipülasyonu olarak görüyoruz.”

OnePlus o zamandan beri rapora yanıt verdi. XDA Developers’a, insanların pil ömrüyle ilgili şikayetlerine yanıt olarak OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9’un davranışını değiştirdiğini söyledi.

En büyük önceliğimiz, kısmen önemli kullanıcı geri bildirimlerine göre hızlı hareket etmeye dayalı olarak, ürünlerimizle her zaman harika bir kullanıcı deneyimi sunmaktır. Mart ayında OnePlus 9 ve 9 Pro’nun piyasaya sürülmesinin ardından bazı kullanıcılar bize cihazların pil ömrünü ve ısı yönetimini iyileştirebileceğimiz bazı alanlardan bahsetti. Bu geri bildirimin bir sonucu olarak, Ar-Ge ekibimiz son birkaç aydır, uygulamanın işlemci gereksinimlerini en uygun güçle eşleştirerek Chrome dahil en popüler uygulamaların çoğunu kullanırken cihazların performansını optimize etmek için çalışıyor. Bu, güç tüketimini azaltırken sorunsuz bir deneyim sağlamaya yardımcı oldu. Bu, bazı kıyaslama uygulamalarında cihazların performansını etkileyebilir, ancak her zaman olduğu gibi odak noktamız, cihaz performansını kullanıcılarımız için iyileştirmek için elimizden geleni yapmaktır.

OnePlus’ı bir süredir takip ediyorsanız, şirketin bu tür tartışmalara yabancı olmadığını bilirsiniz. OnePlus 3T günlerinde şirket, belirli kıyaslama uygulamalarını çalıştırırken telefonun Snapdragon işlemcisinin saat hızlarını yapay olarak artıracak OxygenOS’a kod ekledi. XDA, şirketi OnePlus 5 ile benzer bir şey yaparken yakaladı.

Olayların karşısında, buradaki durum farklıdır. OnePlus, pil ömründen tasarruf etmek için OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9’u kısıtlıyor. Ve çoğu insan, telefonlarının yanında başka bir Snapdragon 888 cihazı olmadıkça fark etmeyecek olsa da, şirket, kıyaslama uygulamalarını kısıtladıkları gerçeğine dayanarak bu cihazların yeteneklerini hala yanlış sunuyordu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OnePlus, Bazı Uygulamaların Performansı Azalttığını Doğruladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung Galaxy A31’e Güvenlik Güncellemesi Geldi

Samsung Galaxy A31’e Güvenlik Güncellemesi Geldi: Samsung Galaxy A31’in Temmuz 2021 güvenlik güncellemesini aldığı bildiriliyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör