OnePlus, Mobil İşletim Sistemini Oppo İle Birleştiriyor

blank
OnePlus, Mobil İşletim Sistemini Oppo İle Birleştiriyor

İçerik: OnePlus, Mobil İşletim Sistemini Oppo İle Birleştiriyor

OnePlus, Mobil İşletim Sistemini Oppo İle Birleştiriyor:

OnePlus, bir Oppo alt markası olduğunu açıkladıktan yarım ay sonra, OxygenOS’u yeni ana şirketi ColorOS ile birleştirdiğini de açıkladı. İki marka, “paylaşılan kaynaklarından en iyi şekilde yararlanma” ve portföylerinde yazılım deneyimini standartlaştırma kararı aldı. Ancak OnePlus, “OxygenOS ve ColorOS’un kod tabanını entegre etmeye çalıştıklarını” söylediğinde tam olarak ne anlama geliyor? Değişikliklerin perde arkasında gerçekleştiği için bir fark bile görmeyebileceğinizi söyledi.

OxygenOS, küresel olarak piyasaya sürülen OnePlus cihazlarının işletim sistemi olmaya devam edecek. 9to5Google’ın belirttiği gibi, Çin’de piyasaya sürülen OnePlus telefonları zaten ColorOS kullanıyor ve bu muhtemelen böyle kalacak – sadece işletim sistemleri artık bir kod tabanını gölgeleyecek. Alt markanın piyasaya süreceği tüm yeni cihazlar, yeni OxygenOS’u çalıştıracak, halen güncelleme alan mevcut cihazlar ise yeni platformu kablosuz güncelleme yoluyla alacak.

Güncellemelerden bahsetmişken OnePlus, değişiklikle artık Samsung’a rakip olan daha iyi ve daha uzun Android güncelleme desteği vaat ediyor. OnePlus 8 serisi ve markanın daha yeni amiral gemileri, ileriye dönük üç büyük Android güncellemesi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi alacak. Bu arada, ilk Nord ve daha yeni Nord ve Nord CE cihazları iki büyük Android ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alacak. Son olarak, N10 ve N100’den başlayan uygun fiyatlı Nord N serisi telefonlar, bir büyük Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi alacak. Ne yazık ki, OnePlus 8’den daha eski bir amiral geminiz varsa, iki büyük Android ve üç yıllık güvenlik güncellemesi beklemeye devam edebilirsiniz.

Birleşme duyurulduğunda şirketler, OnePlus’ın bağımsız olarak işletileceğini söyledi. Bu hareket, kaynaklarını bir araya getirmek ve operasyonlarını daha iyi bir düzene sokmak anlamına geldiğinden, işletim sistemlerini daha yakından birbirine bağlamak şaşırtıcı değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OnePlus, Mobil İşletim Sistemini Oppo İle Birleştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör