SONGAR, TOGAN Akıllı Mühimmat ile Göreve Hazır

blank
SONGAR, TOGAN Akıllı Mühimmat ile Göreve Hazır

İçerik: SONGAR, TOGAN Akıllı Mühimmat ile Göreve Hazır

SONGAR, TOGAN Akıllı Mühimmat ile Göreve Hazır:TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen TOGAN akıllı havan mühimmatı göreve hazır. Orijinal olarak ASISGUARD tarafından geliştirilen ilk milli silahlı drone SONGAR’a entegre edilen TOGAN 81 mm akıllı havan mühimmatı, son canlı test atışını yaptı. TÜBİTAK SAGE’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan gönderide, boyutu, maliyeti, verimliliği ve hassas vuruş yetenekleriyle öne çıkan TOGAN mühimmatı; SONGAR’ın drone sisteminden atılarak milli savunmaya hazır hale geldiği belirtildi.

Silahlı drone konusunda özgün çalışmalar yapan ASISGUARD, TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen TOGAN 81 mm akıllı havan mühimmatını SONGAR drone’a entegre etti. SONGAR, 10 km’lik bir yarıçap içinde SONGAR gerçek zamanlı görüntü aktarımı gerçekleştirebilen ulusal bir drone sistemi çözümüdür. TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen TOGAN mühimmatı; SONGAR Drone sisteminden önemli ve kompakt bir yetenek olarak çıkıyor.

CEP’si 10 metre ve öldürücü yarıçapı 35 metre olan TOGAN mühimmatı SONGAR ile birlikte kullanıldığında; Tehlikeli hedefleri uzaktan uygun maliyetli ve güvenli bir şekilde etkisiz hale getirmek çok önemlidir. Bu tür çalışmalar, gelişen sistemlerin yanı sıra şirketlerin işbirliği ve ortak inovasyon yeteneklerinin geliştirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen TOGAN mühimmatı, daha önce Hürkuş’un silahlı versiyonunda test edildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SONGAR, TOGAN Akıllı Mühimmat ile Göreve Hazır

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör