TikTok’un Otomatik Altyazıları Nasıl Açılıp Kapatılır

blank
TikTok, Güvenlik Nedeniyle Videolarının Görünürlüğünü Kısıtlıyor

İçerik: TikTok’un Otomatik Altyazıları Nasıl Açılıp Kapatılır

TikTok’un Otomatik Altyazıları Nasıl Açılıp Kapatılır:

Video altyazıları önemlidir. Başlangıç ​​olarak, işitme güçlüğü çeken veya sağır olan kişiler için hayati bir erişilebilirlik aracı olabilirler. Ayrıca altyazı, sesi kullanamayacakları ve/veya kulaklıkları olmayan ortamlarda bulunan kişiler için yararlı olabilir. Veya ara sıra videolar sırasında sohbet etmeyi ve ne söylendiğini takip etmek için altyazıları kullanmayı sevenler.

TikTok, bu yılın Nisan ayında uygulamasına otomatik altyazı eklemeden önce, birçok TikTok yaratıcısı, uygulamanın metin özelliği aracılığıyla veya üçüncü taraf uygulamaları kullanarak TikTok videolarına manuel olarak altyazı ekliyordu. Ancak bu artık gerekli değil – otomatik altyazı özelliği, özelliği geliştirmek için TikTok ile birlikte çalışan The Deaf Collective gibi kuruluşlar sayesinde artık TikTok’un bir parçası.

Bu nedenle, tüm videolarınız için otomatik altyazıları etkinleştirmek iyi bir fikirdir. Endişelenmeyin: Videolarınızdan birini izleyen biri altyazıların açık olmamasını tercih ederse, onları kolayca kapatabilir (buna birazdan gireceğiz).

blank

Altyazı NASIL AÇILIR

  • Videonuzu oluşturduktan veya yükledikten sonra, üzerinde çalışmaya hazır olduğunuzu belirtmek için onay işaretine basın. Şimdi ilk düzenleme sayfasında olacaksınız.
  • Ekranın sağ tarafındaki “Alt Yazılar” simgesini bulun ve ona dokunun.
  • Altyazıları ilk etkinleştirdiğinizde, nasıl çalıştıklarını açıklayan bir ekran göreceksiniz ve sizden “sesin toplanması ve kullanılması” için onay vermenizi isteyecek.
  • Videonuzun uzunluğuna ve telefonunuzun gücüne bağlı olarak, TikTok’un altyazılarınızı işlemesi bir veya iki dakika sürebilir. Otomatik altyazıların, videonuza eklenen söylenen müzikler için çalışmayacağını unutmayın; bu sadece konuşma içindir.
  • Sesiniz işlendikten sonra, videonun daha küçük bir versiyonunun olduğu ve alt yazıların listelendiği bir ekrana yönlendirileceksiniz.
  • Altyazılardan memnunsanız, sağ üst köşedeki “Kaydet” düğmesine dokunun.
  • Yazım hataları veya yanlış kelimeler olduğu için onlardan memnun değilseniz, bunları düzenleyebilirsiniz.
  • “Altyazılar” kelimesinin sağındaki düzenle simgesine (bir kalem ve bir kağıt parçası gibi görünen) dokunun. Ardından, metinle ilgili sorunları değiştirmek için telefonunuzun klavyesini kullanabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok’un Otomatik Altyazıları Nasıl Açılıp Kapatılır

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör