Toyota Yeni Yaris Cross B- SUV Üretimine Başladı

blank
Toyota Yeni Yaris Cross B- SUV Üretimine Başladı

İçerik: Toyota Yeni Yaris Cross B- SUV Üretimine Başladı

Toyota Yeni Yaris Cross B- SUV Üretimine Başladı:

Toyota, tamamen yeni şehir tarzı SUV’si Yaris Cross’un üretimine Fransa’nın Valenciennes kentindeki fabrikasında başladı. Toyota, aracın üretimi için 400 milyon Euro yatırım yaparak, fabrikada aynı hatta 4. nesil Yaris ve tamamen yeni Yaris Cross’un üretilmesini sağladı.

Güncellemeler ile Toyota’nın Fransa’daki TMMF fabrikasının yıllık üretim kapasitesi 300 araca yükseldi. Yaris Cross’un üretimiyle birlikte Fransa’daki Toyota fabrikasında toplam çalışan sayısı yaklaşık 5 bine ulaştı.

B-SUV segmentinde yer alan Yaris Cross, kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Toyota’nın elektrikli araç satış planının bir parçası olarak yüzde 2025’lik toplam satışların 90’ında, düşük CO2 emisyonlu hibrit versiyonuna sahip olacak yeni Yaris Cross’un da yoğun bir şekilde tercih edilmesi bekleniyor.

Toyota’nın GA-B platformu üzerine inşa edilen Yaris Cross, TNGA mimarisi ile Avrupa’da üretilen 8. model oldu. Üretimin başlaması, Toyota’nın yerelleştirme stratejisindeki ilerlemenin ve artan üretim kapasitesinin de altını çiziyor. Yaris Cross modeli, 1.5’te Avrupa’da 2025 milyon satış planıyla Toyota’nın büyüme hedefinin önemli bir parçası olacak.

Polonya’da Üretilecek Elektrik Motorları
Toyota’nın Avrupa’da yerelleşme vizyonu bu yıl daha da genişlerken, Polonya fabrikası hibrit şanzıman ve elektrik motorlarının üretimine de başladı. Toyota Yaris ve Yaris Cross için 1.5 litre TNGA benzinli ve tam hibrit güç üniteleri burada karşılanacak.

Toyota ayrıca 2021 Yılın Otomobili Yaris’e yönelik artan talebi karşılamak için kapasiteyi artırmak ve Çekya’daki tesisi modernize etmek için yatırımlar yaptı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota Yeni Yaris Cross B- SUV Üretimine Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör