Bentley, Flying Spur Hybrid Aracını Tanıttı

blank
Bentley, Flying Spur Hybrid Aracını Tanıttı

İçerik: Bentley, Flying Spur Hybrid Aracını Tanıttı

Bentley, Flying Spur Hybrid Aracı Tanıttı:

Bentley, 2026 yılına kadar hibrit ve tamamen elektrikli otomobillere geçileceğini duyurduktan sonra, mevcut araçları çevre dostu bir makyajla sergilemeye başladı. Bentayga Hybrid SUV’nin ardından dikkatler artık daha güçlü Flying Spur sedan üzerinde.

Bentley’in ikinci plug-in hibriti, 410 beygir gücünde (bhp) 2,9 litrelik V-6’ya, çift turboşarjlı, 134 bhp’lik bir elektrik motoruyla eşleştirilmiş ve 536 bhp’ye sahip. Bu, SUV muadilinden 95 bhp daha fazla. Lüks aracın 4.1 saniyelik 0-60mph hızlanma süresi ve 177mph’lik maksimum hızı standart Flying Spur V8’in çok gerisinde kalıyor.

blank

Emisyonları iyileştirmek için yeni motor, “optimum püskürtme modelleri” için her bir yanma odası içinde merkezileştirilmiş yakıt enjektörleri ve bujiler kullanır. İkiz kaydırmalı turbolar ve katalitik dönüştürücüler motorun V’sinde konumlandırılmış.

blank

Bentley, Flying Spur’un sertifika bekleyen yaklaşık 25 millik bir beklenen tamamen elektrikli menzil sunmak için 14,1 kWh pil paketlediğini söylüyor. Hibritlerin tam EV moduna geçmesini gerektiren birçok şehir merkezi ile bu rakamlar kritik olacaktır. Fiat ve BMW gibi bazı otomobil üreticileri, düşük emisyon bölgelerinde hibritleri tamamen elektrikli sürüşe geçirebilecek teknoloji bile geliştirdiler.

Bu özelliğe benzer şekilde Bentley, hibritin EV dahil olmak üzere üç sürüş modu arasında otomatik olarak geçiş yaparak pil kullanımını yönettiğini ve şehre ulaştığınızda enerji depolamasını sağladığını söylüyor. Sedanın kombine benzinli-elektrikli menzili 435 milden fazla.

Görsel olarak, yeni plug-in hybrid’i Flying Spur serisinin geri kalanından, sol arka kanattaki bir şarj portu ve öndeki sade bir hibrit amblemi dışında çok az ayırıyor. Beklediğiniz gibi, bu aşırı zenginler için bir araba. Auto Express’e göre, Flying Spur Hybrid’in fiyatlarının ana vatanı Birleşik Krallık’ta 160.000 £’dan başlaması bekleniyor, satışlar bu yaz başlayacak ve teslimatlar yıl sonundan önce başlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bentley, Flying Spur Hybrid Aracını Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör