Dodge, 2024’te Tamamen Elektrikli Bir Otomobil Piyasaya Sürecek

blank
Dodge, 2024'te Tamamen Elektrikli Bir Otomobil Piyasaya Sürecek

İçerik: Dodge, 2024’te Tamamen Elektrikli Bir Otomobil Piyasaya Sürecek

Dodge, 2024’te Tamamen Elektrikli Bir Otomobil Piyasaya Sürecek:Dodge, 2024’te tamamen elektrikli bir kas araba piyasaya sürecek, buna EV demeyin. Otomobil üreticisi, ana şirketi Stellantis tarafından düzenlenen bir etkinliğin bir parçası olarak bugün erken saatlerde akülü elektrikli araç pazarına ilk girişini duyurdu.

Duyuru, Dodge CEO’su Tim Kuniskis’in otomobil üreticisinin “elektrikli araba satmayacağını” ilan etmesiyle başladı, ancak onun yerine “Amerikan eMuscle” yapacak. Bu markalaşma çalışmasından sonra yönetici, konuşmasında çevreden yalnızca bir kez bahsetmeye devam etti ve şirketin yaklaşmakta olan EV’sinin “gezegeni değil sokakları parçalayacağını” belirtti.

Kuniskis, içten yanmalı motorlardan uzaklaşmayı açıklamaya çalışarak, “Performans bunu yapmamızı sağladı” dedi. Şirketin mühendislerinin mevcut ICE teknolojisiyle “pratik bir sınıra” yaklaştıklarına inandıklarını belirterek devam etti. “Elektrik motorlarının bize daha fazlasını verebileceğini bildiğimizi biliyorlar” dedi. “Müşterilerimize avantaj sağlayabilecek bir teknoloji biliyorsak, onu benimseme zorunluluğumuz var.”

Aracın kendisine gelince, çoğunu göremedik, ancak Dodge konsepti, şirketin ikonik 1969 Charger’ından tasarım ipuçlarını ödünç alıyor gibi görünüyor. Ayrıca, Stellantis EV Day 2021 sunumunun önceki bir bölümüne dayanarak Dodge, EV’yi şirketin yeni STLA Large platformunun üzerine inşa edecek. Stellantis, teknoloji 2024’te ortaya çıktığında, otomobillerinin 0’dan 60’a iki saniye gibi kısa bir sürede gitmesine izin vereceğini ve maksimum 886 beygir gücü güç çıkışına ve maksimum 500 mile kadar menzile sahip olacağını iddia ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dodge, 2024’te Tamamen Elektrikli Bir Otomobil Piyasaya Sürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

MAN Trucknology 3. Nesil Teknoloji Zamanın Ötesinde

MAN Trucknology 3. Nesil Teknoloji Zamanın Ötesinde: MAN Trucknology Generation 3 (TG3) teknolojisi sadece mesafeleri …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör