Kripto Borsa Dolandırıcısına 15 Yıl Hapis Cezası Geldi

blank
Kripto Borsa Dolandırıcısına 15 Yıl Hapis Cezası Geldi

İçerik: Kripto Borsa Dolandırıcısına 15 Yıl Hapis Cezası Geldi

Kripto Borsa Dolandırıcısına 15 Yıl Hapis Cezası Geldi:

Hükümetin söylediğinin arkasındaki beyin, ABD’de yargılanan en büyük kripto para birimi Ponzi planlarından biri olarak 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kripto dolandırıcılığı giderek yaygınlaşırken, İsveç vatandaşı Roger Nils-Jonas Karlsson, neredeyse on yıl süren bir süre boyunca binlerce kurbanı dolandırdı ve on milyonlarca dolar çaldı. 4 Mart’ta menkul kıymetler ve elektronik dolandırıcılığın yanı sıra kara para aklama suçlamalarını kabul etti.

Adalet Bakanlığı’na göre, Karlsson 2011’den Tayland’da tutuklanana kadar 2019’da hileli yatırım planını yürüttü. Yaşlılar gibi finansal açıdan güvensiz bireyleri hedef aldı ve onları “Doğu Metali” olarak adlandırdığı bir işletmede hisse satın almak için kripto para birimi kullanmaya ikna etti. Menkul kıymetler.” Mahkeme belgelerinden elde edilen bilgilere dayanarak, kurbanlara altın fiyatına bağlı büyük ödemeler vaat etti, ancak teslim ettikleri para hiç yatırılmadı. Bunun yerine Karlsson’un kişisel banka hesaplarına taşındı ve Tayland’da pahalı evler ve hatta tatil köyleri satın almak için kullanıldı.

Planını neredeyse on yıl boyunca sürdürmek için, markasını değiştirecek ve fonlarının güvende olduğuna ikna etmek için kurbanların hesap özetlerini gösterecekti. Karlsson daha sonra onlara ödeme gecikmeleri için çeşitli mazeretler sunacak ve hatta yanlış bir şekilde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile çalıştığını iddia edecekti. Hüküm sırasında, ABD Bölge Yargıcı Charles R. Breyer, Tayland tatil beldelerine ve hesaplarına el konulmasına karar verdi. Ayrıca kurbanlarına 16.263.820 dolar ödemesi emredildi.

Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nden ABD’li Vekili Stephanie Hinds şunları söyledi:

“Roger Karlsson’un sahtekarlığıyla ilgili soruşturma, on yıldan fazla süren ve Karlsson’un, mali açıdan savunmasız yaşlılar da dahil olmak üzere binlerce kurbanı hedef alarak, onların varlıklarını acımasızca çalmak ve lüks apartmanlarla çevrili abartılı bir yaşam tarzını beslemek için hedeflediği korkutucu derecede duygusuz bir planı ortaya çıkardı. cömert uluslararası tatiller.Mahkemenin 180 aylık hapis cezası kararı, Karlsson’un kripto para birimi Ponzi şemasının bugüne kadar mahkum edilen en büyüklerden biri olduğu gerçeğini yansıtıyor ve Karlsson’un şimdi sahip olduğu zararı düşünmek için bolca zamanı olmasını sağlıyor. kurbanlarına neden oldu.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kripto Borsa Dolandırıcısına 15 Yıl Hapis Cezası Geldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör