Qualcomm ve ASUS, Snapdragon Insiders İçin Ortaklık Kurdu

blank
Qualcomm ve ASUS, Snapdragon Insiders İçin Ortaklık Kurdu

İçerik: Qualcomm ve ASUS, Snapdragon Insiders İçin Ortaklık Kurdu

Qualcomm ve ASUS, Snapdragon Insiders İçin Ortaklık Kurdu:

ASUS ve Qualcomm, ikincisinin mobil teknolojisinin bir kısmını gösteren bir akıllı telefon yapmak için bir araya geldi. Telefon görünüşte Snapdragon Insiders programının (biraz Microsoft’un Windows Insider erken erişim planına benzeyen) 1,6 milyon üyesi için olsa da, Ağustos ayına kadar daha geniş bir şekilde sunulacak.

Snapdragon Insiders için hızlı bir şekilde adlandırılan Smartphone, Qualcomm’un Snapdragon 888 5G yonga setinden yararlanıyor (ancak en son Snapdragon 888+ değil). 2.84 GHz sekiz çekirdekli işlemciye ve Adreno 660 GPU’ya sahiptir. Qualcomm’un “tüm önemli 5G alt 6 ve mmWave bantları için en kapsamlı destek” olarak tanımladığı şeye, WiFi 6 ve 3.6 Gbps’ye varan hızlarda WiFi 6E desteğine sahiptir. 16 GB LPDDR5 belleğe ve 512 GB depolama alanına sahip olacaksınız.

Samsung’un 6.78 inçlik AMOLED ekranı, sağlam bir oyun telefonu olmasına yardımcı olabilecek 144 Hz yenileme hızına sahip. Ekran 1.200 nit parlaklığa sahiptir ve HDR10 ve HDR10+ sertifikalıdır. Telefonun üç arka kamerası var: 64MP ana lens, 12MP ultra geniş kamera ve 8MP telefoto. Dizi, 8K’ya kadar video çekebilir. Cihaz ayrıca 24MP ön kameraya ve AI otomatik yakınlaştırmaya sahiptir.

Qualcomm, bunun düşük Bluetooth gecikmesi, dinleme profilleri, aktif gürültü iptali (ANC) ve 24 bit 96 kHz’e kadar yüksek çözünürlüklü ses desteği gibi özelliklere sahip Snapdragon Sound’u destekleyen ilk telefonlardan biri olduğunu söylüyor. Telefon, stereo hoparlörlerin yanı sıra Master & Dynamic gerçek kablosuz ANC kulaklıkları ve onlar için bir şarj çantasıyla birlikte gelir.

Şirkete göre, 4000 mAh pili yarım saatte veya 52 dakikada tam kapasitenin yüzde 70’ine kadar şarj etmesi gereken Qualcomm Quick Charge 5 desteği de var. Ayrıca telefonun çift SIM yuvası var ve stok Android 11’de çalışıyor.

Cihaz, önceki ASUS akıllı telefonlarından alınmıştır. ROG Phone 5’in gövde tasarımından ve ZenFone 8 Flip’in kamera modülünden çekiyor. Yine de, Qualcomm’un mobil teknolojisi için bir vitrin. Şirket, birçok telefon üreticisinin kendi çipleri üzerinde çalışmasıyla mobil işlemci cephesinde bazı zorluklarla karşı karşıya. Kendi akıllı telefonuyla bilgi birikimini sergilemek Qualcomm için sağlam bir fikir gibi görünüyor. Bu şekilde, belki de insanlara neler yapabileceğini hatırlatabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Qualcomm ve ASUS, Snapdragon Insiders İçin Ortaklık Kurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

OnePlus, Mobil İşletim Sistemini Oppo İle Birleştiriyor

OnePlus, Mobil İşletim Sistemini Oppo İle Birleştiriyor: OnePlus, bir Oppo alt markası olduğunu açıkladıktan yarım …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör