Tesla, Full Self Driving Sürüm 9 Beta’yı Kullanıma Sundu

blank
Tesla, Full Self Driving Sürüm 9 Beta'yı Kullanıma Sundu

İçerik: Tesla, Full Self Driving Sürüm 9 Beta’yı Kullanıma Sundu

Tesla, Full Self Driving Sürüm 9 Beta’yı Kullanıma Sundu:

Tesla, uzun süredir Full Self Driving yazılımındaki en büyük güncellemelerden birini gerçekleştirdi. Verge, Tesla’nın FSD beta sürüm 9’u Erken Erişim Programı kullanıcılarına sunduğunu bildiriyor ve bu oldukça büyük bir yükseltme. Uzun süredir devam eden ismine rağmen tam özerklik değil, ancak birçok düzeltme sağlarken otoyol dışında (şerit değişiklikleri ve dönüşler gibi) çok sayıda Otopilot sürücüsü desteği sağlar. Ayrıca, “ek çevre bilgisi” sunan ve aksi takdirde otomobilin gördüğüne dair daha iyi bir fikir veren yenilenmiş görselleştirmeler de göreceksiniz.

Güncelleme, aynı anda, Otopilot devredeyken dikkat ettiğinizden emin olmak için kabin kamerasını kullanan, yakın zamanda etkinleştirilen bir özelliğe atıfta bulunuyor. İyileştirmelerden bağımsız olarak Musk, beta testçilerini “lütfen paranoyak olun” ve bir an önce direksiyona geçmeye hazır olmaya çağırdı.

Verge’in belirttiği gibi, Sürüm 9’un gelmesi uzun zaman oldu. Tesla, FSD özelliklerini etkinleştirmeye ilk olarak Ağustos 2018’de başlama sözü verdi ve Elon Musk, 2020’de “bir milyondan fazla” otomobilin kendi kendine sürmesine söz verdi. Açıkça, bu başarılı olmadı – o yılın Ekim ayındaki küçük bir beta bile başarılı olmadı. Ellerinizi direksiyondan uzak tutmanıza izin vermeye yaklaşın. Bu son sürüm, gerçek otonom sürüşün yakın gelecekte hazır olması pek olası olmasa da, bir miktar ilerleme olduğunu gösteriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Full Self Driving Sürüm 9 Beta’yı Kullanıma Sundu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Jeep, 2025 Yılında Tamamen Elektrikli Bir SUV Çıkaracak

Jeep, 2025 Yılında Tamamen Elektrikli Bir SUV Çıkaracak: Jeep, EV serisini desteklemek istiyor. Bu amaçla …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör