Çin’in Zhurong Uzay Aracı Mars’tan Yeni Görüntüler Gönderdi

blank
Çin'in Zhurong Uzay Aracı Mars'tan Yeni Görüntüler Gönderdi

İçerik: Çin’in Zhurong Uzay Aracı Mars’tan Yeni Görüntüler Gönderdi

Çin’in Zhurong Uzay Aracı Mars’tan Yeni Görüntüler Gönderdi:

Çin Ulusal Uzay İdaresi tarafından verilen bilgilere göre, 8 Temmuz itibariyle Çin’in Zhurong uzay aracı, Mars yüzeyinde çalıştığı 300 Mars günü boyunca 54 metreden fazla yol kat etti. Uzay aracının navigasyon arazi kamerası, yol boyunca yer şekillerini günlük olarak izler.

Yolculuk sırasında yüzey radarları, hava durumu ölçüm cihazları ve Mars manyetometreleri çalıştırılıyor. Kayalar ve kumullar gibi belirli jeomorfolojilerle karşılaştırıldığında, araştırmak için yüzey bileşimi dedektörleri ve multispektral kameralar kullanılır.

26 Haziran’da (42. Mars günü), Zhurong bir kumul alanına ulaştı. Görsele göre çevresinde farklı boyutlarda kayalar var. Bunların arasında uzay aracına bakan kaya yaklaşık 0,34 metre genişliğinde.

4 Temmuz’da (50. Mars günü), Zhurong kumulun güney tarafına gitti. Görüntüye göre kumul yaklaşık 40 metre uzunluğunda, yaklaşık 8 metre genişliğinde ve yaklaşık 0,6 metre yüksekliğinde.

blank
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Zhurong Uzay Aracı Mars’tan Yeni Görüntüler Gönderdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Astronotlar Çin’in ilk Tandem Uzay Yürüyüşünü Tamamladı

Astronotlar Çin’in ilk Tandem Uzay Yürüyüşünü Tamamladı:Pazar sabahı erken saatlerde, iki Çinli astronot, ülkelerinin Tiangong …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör