Porsche, Ani Güç Kaybı Nedeniyle 43.000 Taycan’ı Geri Çağırıyor

blank
Porsche, Ani Güç Kaybı Nedeniyle 43.000 Taycan'ı Geri Çağırıyor

İçerik: Porsche, Ani Güç Kaybı Nedeniyle 43.000 Taycan’ı Geri Çağırıyor

Porsche, Ani Güç Kaybı Nedeniyle 43.000 Taycan’ı Geri Çağırıyor:

Porsche’nin söylentiye göre Taycan’ı geri çağırmasının resmileşmesi uzun sürmedi. Alman otomobil üreticisi, ani bir elektrik kesintisi sorunu nedeniyle dünya çapında yaklaşık 43.000 Taycan ve Taycan Cross Turismo EV’yi geri çağırdı. Porsche, güncelleme hazır olana kadar sürmeye devam edebileceğinizi söylese de, bir saatlik yazılım güncellemesi (bu sefer kablosuz olarak bir seçenek değil) almak için elektrikli spor sedanınızı bir atölyeye götürmeniz gerekecek.

Porsche, hatanın, hattan çıkan modeller için zaten ele alındığını söyledi.

Geri çağırma, NHTSA’nın, otomobiller hareket halindeyken elektriğin kesildiği ve altı otomobilin yeniden çalıştırmayı reddettiği dokuz olayla ilgili bir soruşturma tarafından başlatıldı. Autoblog, Porsche’nin kendi soruşturmasını yürüttükten sonra sorunu 130 arabada bulduğunu kaydetti. Çarpışma veya yaralanma bildirilmedi.

Geri çağırma, Taycan için genellikle güçlü satışlar elde eden Porsche için (küçük de olsa) bir darbedir. EV artık ABD’de 911, 718 ve Panamera’dan daha fazla satacak kadar popüler. Bunun tank satışlarını etkilemesi pek olası olmasa da, Porsche alıcıları şirketin efsanevi gaz motorlarını elektrik motorları için terk etmeye değer olduğuna ikna etmeye çalışırken geliyor – EV’ler daha güvenilir olsa bile bundan sonra biraz tereddütle karşılaşabilir. .

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Porsche, Ani Güç Kaybı Nedeniyle 43.000 Taycan’ı Geri Çağırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör