SEAT Leon Yeni Motor ve Donanım Seçenekleri Aldı

blank
SEAT Leon Yeni Motor ve Donanım Seçenekleri Aldı

İçerik: SEAT Leon Yeni Motor ve Donanım Seçenekleri Aldı

SEAT Leon Yeni Motor ve Donanım Seçenekleri Aldı:

Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden AutoBest kazananı Yeni SEAT Leon, 1.5 eTSI 150 HP DSG motor seçeneği ile Xcellence ve FR donanımları eklendi.

SEAT’ın yeni nesliyle Ocak ayında Türkiye’de satışa çıkan amiral gemisi Leon, yeni motor ve donanım seçeneklerine kavuştu. Leon’un yeni 1.5 eTSI ACT DSG otomatik şanzıman seçeneği 150 HP güç üretiyor. Leon’un DSG seçenekleri, 48V yarı hibrit (mHEV) teknolojisine sahiptir. Yakıt tüketimi ve emisyon değerlerini iyileştiren eTSI adı verilen bu sistem, kalkış sırasında araca destek olmak için devreye giriyor. 1,5 litrelik motorlar ayrıca verimliliği en üst düzeye çıkarmak için Aktif Silindir Yönetimine (ACT) sahiptir. Bazı sürüş koşullarında, yakıt tüketimini azaltmak için motor sadece iki silindirle çalışır.

İki farklı donanım seçeneği
Yeni Leon 1.5 eTSI 150 HP DSG motor seçeneği, yeni Xcellence ve FR donanım seviyeleri ile satın alınabilir. Xcellence donanım seviyesinde daha rahat parçalar bulunurken, FR donanım seviyesinde sportif eşyalar öne çıkıyor. 17” alüminyum alaşım jantlar, ‘Sonsuz LED’ Arka Lambalar, Üç Bölgeli Otomatik Klima, 10.25” Dijital Gösterge Paneli, 10” Multimedya Sistemi, LED Ortam Aydınlatması gibi özellikler her iki trim seviyesinde de standart olarak sunuluyor.

Güncellenen EuroNCAP testinde 5 yıldız alan Leon, Sürücü ve Yolcu Ön, Yan ve Perde Hava Yastıklarının yanı sıra ortada Merkezi Hava Yastığını tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuyor. Şehir içi acil fren fonksiyonlu Front Assist, Acil Çağrı Sistemi (e-Call), Şeritte Kalma Asistanı (LKS) gibi güvenlik teknolojileriyle segmentinin en güvenli otomobillerinden biri olarak öne çıkıyor.

Yeni SEAT Leon, Avrupa ülkelerini temsil eden 31 deneyimli gazetecilerden oluşan AutoBest jürisi tarafından “Avrupa’nın En İyi Satın Alınan 2021 Aracı – 2021’in Avrupa’nın En İyi Satın Alınan Otomobili” ödülüne layık görüldü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SEAT Leon Yeni Motor ve Donanım Seçenekleri Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör