Tesla Full Self-Driving Beta Sürüm 9’u Yayınladı

blank
Tesla Full Self-Driving Beta Sürüm 9'u Yayınladı

İçerik: Tesla Full Self-Driving Beta Sürüm 9’u Yayınladı

Tesla Full Self-Driving Beta Sürüm 9’u Yayınladı:

Tesla, uzun zamandır beklenen “Tam Kendi Kendine Sürüş” beta sürümü 9, kesinlikle otonom olmayan ama kesinlikle gelişmiş sürücü destek sistemi için kablosuz yazılım güncellemeleri göndermeye başladı.

Elon Musk tarafından söz verildiği gibi, yazılım güncellemesi (2021.4.18.12) Cuma günü gece yarısından sonra yüklenmeye başladı ve FSD seçeneğini satın alan binlerce Tesla sahibine bu özelliğe erişim sağladı ve bu da sürücülerin Autopilot’un gelişmiş sürücü yardım özelliklerinin çoğunu kullanmasını sağladı. yerel, otoyol dışı sokaklarda.

Musk, bir süredir yazılımın v9’unu vaat ediyor. 2018’de FSD’nin “uzun zamandır beklenen” versiyonunun Ağustos ayında kullanıma sunulacağını söyledi. 2019’da tekrar yaptı ve “bundan bir yıl sonra” “tam kendi kendine sürüş, yazılım, her şeye sahip bir milyondan fazla araba” olacağını ilan etti. Bu ayın başlarında, “FSD 9 beta’nın yakında piyasaya çıkacağını” iddia etti. Yani Tesla hayranlarının bir süredir bu güncellemeyi beklediğini söylemek yetersiz kalır.

blank

Asıl soru, primetime için hazır olup olmadığı. Buna Musk, tipik bir karışık yanıt verdi ve “Beta 9 en bilinen sorunları ele alıyor, ancak bilinmeyen sorunlar olacak, bu yüzden lütfen paranoyak olun” diye tweet attı. “Tesla’da güvenlik her zaman birinci önceliktir” diye ekledi. Güncellemeyle birlikte verilen sürüm notları, test kullanıcılarını “en kötü zamanda yanlış şeyi yapabileceği” konusunda uyarıyor ve kayıtsızlıktan kaçınıyor. Ayrıca, araç içi ekranda güncellenmiş, daha büyük görselleştirmelerin yanı sıra, dikkati kontrol etmek için kabin kamerasının sürücü izleme sistemindeki iyileştirmelerden de bahsediyorlar.

Tesla’nın, veri toplamak ve sistemdeki herhangi bir hatayı çözmek için Autopilot sürücü desteği özelliğinin beta sürümlerini müşterileri üzerinde test etmeye rakiplerinden daha istekli olduğuna şüphe yok. Ve Tesla müşterileri çoğunlukla bu konuda gayet iyi, Musk’ın şirketin beta test kullanıcıları için Erken Erişim Programına kabul edilmek için yalvardığını rutin olarak sular altında bırakıyor. Bu, araçlarının çoğu uzmanın kendi kendine giden bir araba tanımladığı konusunda hemfikir olduğu şeyin sürekli olarak gerisinde kalmasına rağmen, Tesla’nın otonom sürüşte bir lider olarak kamu itibarına katkıda bulunmaya yardımcı oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Full Self-Driving Beta Sürüm 9’u Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör