TikTok, Şiddet İçeren İçeriği Otomatik Olarak Kaldıracak

blank
TikTok, Şiddet İçeren İçeriği Otomatik Olarak Kaldıracak

İçerik: TikTok, Şiddet İçeren İçeriği Otomatik Olarak Kaldıracak

TikTok, Şiddet İçeren İçeriği Otomatik Olarak Kaldıracak:

Kısa video paylaşım uygulaması TikTok Cuma günü yaptığı açıklamada, topluluk kurallarını ihlal eden videoları platformundan kaldırmak için daha fazla otomasyon kullanacağını söyledi.

Şu anda, platforma yüklenen videolar, olası ihlalleri tanımak ve işaretlemek için çalışan ve daha sonra bir güvenlik ekibi üyesi tarafından incelenen teknoloji araçlarından geçiyor. TikTok, bir ihlal tespit edilirse videonun kaldırıldığını ve kullanıcıya bildirildiğini söyledi.

ByteDance’in sahibi olduğu şirket, önümüzdeki birkaç hafta içinde küçük güvenlik, yetişkinlere yönelik çıplaklık ve cinsel faaliyetler, şiddet içeren ve sansürlenmemiş içerik ile yasa dışı faaliyetler ve yasal düzenlemelere tabi ürünlerle ilgili politikayı ihlal eden bazı içerik türlerini otomatik olarak kaldırmaya başlayacağını da sözlerine ekledi.

Bu, güvenlik ekibi tarafından onaylanan kaldırma işlemlerine ek olacaktır.

Şirket, bunun güvenlik ekibinin zorbalık ve taciz, yanlış bilgilendirme ve nefret dolu davranışlar gibi son derece bağlamsal ve incelikli alanlara daha fazla odaklanmasına yardımcı olacağını söyledi.

TikTok ayrıca, ilk ihlalde uygulamada bir uyarı göndereceğini de ekledi. Ancak, ihlallerin tekrarlanması durumunda kullanıcı bilgilendirilir ve hesap kalıcı olarak da kaldırılabilir.

Değişiklikler, Facebook ve TikTok da dahil olmak üzere sosyal medya ağlarının, platformlarında küresel olarak nefret söylemini ve yanlış bilgiyi yaydığı için ateş altında kalmasıyla ortaya çıkıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Şiddet İçeren İçeriği Otomatik Olarak Kaldıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör