Türkiye’den Tek Takım Avrupa Espor Şampiyonası’nda Çeyrek Finalde

blank
Türkiye'den Tek Takım Avrupa Espor Şampiyonası'nda Çeyrek Finalde

İçerik: Türkiye’den Tek Takım Avrupa Espor Şampiyonası’nda Çeyrek Finalde

Türkiye’den Tek Takım Avrupa Espor Şampiyonası’nda Çeyrek Finalde:

Avrupa espor şampiyonası University Esports Masters (UEM) 2021, 10 ülkeden 16 takımın katılımıyla başladı. Turnuvada Türkiye’yi temsil eden ve çeyrek finale yükselen Bahçeşehir Esports Red Dragons takımı, UEM 2021 playoff maçında İngiltere temsilcisi Bristol Whipped ile karşı karşıya gelecek.

Üniversiteler arası Avrupa Şampiyonası UEM 2021, 16 ülkeden 857 üniversite ile rekor katılımla grup elemeleri olarak başladı. 64 takım ve 320 oyuncunun ter döktüğü ‘University Esports Türkiye Turnuvası’nda şampiyon olan Bahçeşehir Esports Red Dragons takımı, katıldığı Avrupa turnuvasında grup lideri olarak playofflara kaldı. D Grubu’nda Avrupa üniversiteleriyle mücadele eden takım, oynadığı 7 maçın 8’ini kazanarak çeyrek finale yükseldi. Takım, çeyrek finalde İngiltere temsilcisi Bristol Whipped ile karşılaşacak. Dijital ortamda oynanacak turnuva, grup elemelerinin ardından 10 ülkeden 16 takımla yapılacak.

Öte yandan geçtiğimiz yıllarda 2 kez Türkiye şampiyonu olan Bahçeşehir Üniversitesi LoL takımı, 2018 yılında Avrupa Üniversiteler Arası Espor Şampiyonası’nda (UEM) ülkemizi temsil ederek Avrupa şampiyonu oldu. takımı finalde ve rakibine karşı büyük bir avantaj elde ederek turnuvayı tamamladı. Fransa, İtalya, İrlanda, Almanya, Hollanda, İngiltere ve İspanya gibi güçlü ülkelerin veda ettiği turnuvada takım şampiyonluğu kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye’den Tek Takım Avrupa Espor Şampiyonası’nda Çeyrek Finalde

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör