Virgin Galactic İle Richard Branson Bugün Uzaya Yolculuk Yapacak

blank
Virgin Galactic İle Richard Branson Bugün Uzaya Yolculuk Yapacak

İçerik: Virgin Galactic İle Richard Branson Bugün Uzaya Yolculuk Yapacak

Virgin Galaktik İle Richard Branson Bugün Uzaya Yolculuk Yapacak:

Virgin Galactic, milyarder kurucusu Richard Branson’ı ve diğer beş kişilik mürettebatı bugün 11 Temmuz’da VSS Unity’de uzayın sınırına göndermeye hazırlanıyor. New Mexico, ABD. Şimdi, birçok kişinin sorduğu soru, tüm bunları canlı olarak nereden izleyecekleri.

Virgin Galactic, Twitter hesabında canlı yayının 06:00 PT, 14:00 BST ve 9:00 ET’de başlayacağını söyledi. Virgin Galactic, lansmanı web sitesinde ve YouTube kanalında yayınlayacak. Aşağıdan da izleyebilirsiniz:

Rolü gelecekteki müşteriler için deneyimi değerlendirmek olan Branson, Salı günü yaptığı bir röportajda, “Bunu 17 yıldır dört gözle bekliyordum” dedi ve karısının biraz gergin olabileceğini, ancak en azından biraz olmadığını da sözlerine ekledi. korkmuş. Branson’un uzay uçuşu, 71 yaşına basmadan sadece bir hafta önce geliyor. Bir uçak gemisi olan VMS Eve, önce pistten kalkacak ve yaklaşık 50.000 fit (15.000m) yüksekliğe ulaştıktan sonra VSS Unity’yi bırakacak.

Bu noktada, VSS Unity’nin iki pilotu – Dave Mackay ve Michael Masucci – roket motorlarını ateşleyerek, aracı ABD tarafından uzayın sınırı olarak kabul edilen 50 mil (80km) irtifadan Mach 3’e itecek. Gemi, daha sonra, sonunda orijinal piste geri süzülür.

Branson, “Döndüğümüzde, daha fazla insana astronot olma şansı vermek için çok heyecan verici bir şey açıklayacağım” dedi. Kendisiyle Amazon’un kurucusu Jeff Bezos arasında uzaya ilk kimin gideceğini görmek için herhangi bir rekabet olduğunu reddetti. Branson, “Ona [Bezos] ve onunla birlikte yürüyen insanlara en iyi dileklerimi sunuyorum. Geri döndüğünde onunla sürüşü hakkında konuşmayı dört gözle bekliyorum.” “İki ya da üç hafta önce onunla konuştum ve ikimiz de birbirimize iyi dileklerimizi sunduk.” Blue Origin’in kurucusu Bezos, 20 Temmuz’da uzaya gidecek. Bezos, şirketinin uzay aracı New Shepard ile yaptığı ilk yörünge altı gezi gezisinin yolcularından biri.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Galactic İle Richard Branson Bugün Uzaya Yolculuk Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör