Çin, Yabancı Şirketler İçin Gizlilik Kurallarını Sıkılaştıracak

blank
Çin, Yabancı Şirketler İçin Gizlilik Kurallarını Sıkılaştıracak

İçerik: Çin, Yabancı Şirketler İçin Gizlilik Kurallarını Sıkılaştıracak

Çin, Yabancı Şirketler İçin Gizlilik Kurallarını Sıkılaştıracak:

Çin, ABD’deki Çin menşeli halka arz dalgasının ortasında denizaşırı halka açılmak isteyen işletmeler üzerindeki kısıtlamaları sıkılaştırıyor. Reuters’e göre, düzenleyiciler yabancı borsa listeleri arayanlar için yeni gizlilik kuralları açıklayarak yerel şirketler için eldiveni attı. Sonuç olarak, bir milyondan fazla müşterisi hakkında verisi olan herhangi bir şirket, yabancı bir halka arz için izin alabilmek için bu bilgileri nasıl ele aldıklarına dair bir inceleme ile karşı karşıya kalmalıdır.

Düzenleyiciler, söz konusu verilerin denizaşırı flotasyonların ardından dış hükümetler tarafından etkilenme, kontrol edilme veya manipüle edilme risklerini inceleyecek. Şirketlerin yerel olarak listelenmesini sağlamak için daha geniş bir çabayla Çin, Veri Güvenliği Yasasına ve Kişisel Bilgilerin Korunması Yasasına veri toplama ve veri depolamaya odaklanan iki kural grubunu ekliyor.

Kısıtlamalar, Pekin tarafından bir gizlilik baskısının ortasında geliyor. Düzenleyiciler daha önce iddia edilen veri toplama ihlalleri nedeniyle TikTok ve LinkedIn’de kılıçlarını sallamıştı. Daha geçen hafta, yetkililer, ABD’de listelenmesinin ardından, araç çağırma devi Didi’nin uygulamasını mobil mağazalardan kaldırmasını emrederek şok dalgalarına neden oldu ve hisselerinin başlangıçta yüzde 20 oranında düşmesine neden oldu.

ABD-Çin gerilimleri hala devam ederken, karar muhtemelen Başkan Biden’a Çinli işletmelerin incelemesini artırması için baskı yapacak. Trump dönemi politikalarının yarattığı düşmanlık, Çin’in Xiaomi ve Luokung Teknolojisinin askeri blok listelerinden çıkarılmasının ardından son aylarda hafifledi ve bu da Amerikalıların hisselerini satın almasını ve elinde tutmasını engelledi. Biden yönetimindeki ilişkilerde beklenen bir çözülme, muhtemelen Çinli şirket listelerinde son zamanlarda bir artışa neden oldu. Geçen yıl, Çin merkezli işletmeler ABD’deki 30 halka arz yoluyla 11.7 milyar dolar topladı ve bu yıl daha da fazla flotasyon meydana geldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Yabancı Şirketler İçin Gizlilik Kurallarını Sıkılaştıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör