Hyundai, SUV Ailesini Santa Fe ile Genişletiyor

blank
Hyundai, SUV Ailesini Santa Fe ile Genişletiyor

İçerik: Hyundai, SUV Ailesini Santa Fe ile Genişletiyor

Hyundai, SUV Ailesini Santa Fe ile Genişletiyor:

Hyundai, SUV modeli atılımını Yeni Santa Fe ile Türkiye’de sürdürüyor. Yeni Santa Fe, 230 hp 1.6 litre T-GDI Hybrid motor seçeneği ile satışa sunuluyor. SUV segmentinde premium ilhamlar sunan Santa Fe, teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz hafta B-SUV modeli BAYON’u satışa sunarak tüm dikkatleri üzerine çeken Hyundai Assan, şimdi de Yeni Santa Fe ile SUV segmentindeki iddiasını koruyor. Teknolojik özellikleri, şık tasarımı ve ferah iç hacmiyle dikkat çeken New Santa Fe, üstün malzeme kalitesi ve güçlü motoruyla da oldukça başarılı bir duruş sergiliyor. Hyundai’nin tüm dünyada en çok satan ve aynı zamanda en çok bilinen modeli olarak büyük önem taşıyan Santa Fe, D-SUV segmentinde konumlanıyor.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, satışa sundukları yeni modelle ilgili görüşlerini dile getirerek, “Yeni Santa Fe modelimiz ile SUV ailemiz genişlemeye devam ediyor. B-SUV ve C-SUV segmentlerindeki model çeşitliliğimizi D-SUV segmentine taşıyarak iddiamızı ikiye katlıyoruz. Hyundai’nin premium sınıfındaki en iyi modellerinden biri olan Santa Fe, yeni nesil yüksek performanslı 230 hp turbo benzinli ve hibrit motoruyla tüm dikkatleri üzerine çekecek. Yeni Santa Fe, konforlu ve zengin donanımıyla seçkin markalardan yepyeni bir müşteri kitlesini de bizlere kazandıracak. Kısacası Yeni Santa Fe, teknolojik özellikleri, şık tasarımı ve Türkiye’de SUV segmentinde fark yaratacak” dedi.

Hyundai’nin yeni tasarım özelliklerinin bir parçası olarak Santa Fe, LED farlar ve gündüz sürüş farları (DRL) ile birleşen ön ızgarasıyla yeni tasarım kimliğini gözler önüne seriyor. Geniş ızgara, Yeni Santa Fe’ye cesur bir karakter verirken, ızgaradaki geometrik desen stereoskopik bir görünüm katıyor. Yeni T şeklindeki gündüz farları, otomobilin dışının sağlam karakterini tamamlıyor ve onu en uzak mesafeden bile tanınabilir kılıyor.

19 inç jantlar üzerinde hareket eden Santa Fe, kaslı ve modern yapısını sportif ön ve arka tamponlarla da destekliyor.

Yeni nesil 1.6 litrelik T-GDi “Smartstream” motoruyla donatılan premium otomobil, Hyundai’nin yeni Sürekli Değişken Valf Süresi (CVVD) teknolojisini kullanan ilk model. Performansın yanı sıra yakıt verimliliğini de ön planda tutan bu sistem, motoru daha da optimize etmek için “Düşük Basınçlı Egzoz Gazı Devridaimi (LP EGR)” özelliğine sahiptir. CVVC sistemi, valfin açılma ve kapanma süresini sürüş koşullarına göre düzenleyerek performansta gözle görülür bir artış sağlar. Ayrıca yakıt verimliliği ve emisyonlarda iyileştirmeler sunar.

Hyundai, diğer iyileştirmelerin yanı sıra Santa Fe modelinde elektrifikasyonu da içeriyor. Turbo benzinli motoru hibrit teknolojisi ile destekleyen Hyundai, motor performansı ve yakıt ekonomisini bir arada sunarak SUV segmentinde müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor. Yepyeni bir platformla üretilen Santa Fe, elektrikli güç aktarma organlarının işini kolaylaştırırken güvenlik konusunda da önemli iyileştirmeler sağlıyor. Direkt enjeksiyonlu turboşarjlı motor, 230 kW elektrik motoruyla birlikte 44,2 beygir güç üretirken, maksimum 350 Nm tork sağlıyor. Gücünü 1,49 kWh lityum iyon polimer pile aktaran bu elektrik motoru, Santa Fe’nin özellikle şehir içi trafikte emisyon ve yakıt tüketim değerlerini düşürürken aynı zamanda performansa da katkı sağlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, SUV Ailesini Santa Fe ile Genişletiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

MAN Trucknology 3. Nesil Teknoloji Zamanın Ötesinde

MAN Trucknology 3. Nesil Teknoloji Zamanın Ötesinde: MAN Trucknology Generation 3 (TG3) teknolojisi sadece mesafeleri …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör