Microsoft, Siber Güvenlik Şirketi RiskIQ’yu Satın Alıyor

blank
Microsoft, Siber Güvenlik Şirketi RiskIQ'yu Satın Alıyor

İçerik: Microsoft, Siber Güvenlik Şirketi RiskIQ’yu Satın Alıyor

Microsoft, Siber Güvenlik Şirketi RiskIQ’yu Satın Alıyor:

Microsoft, çevrimiçi saldırılara karşı nerede ve nasıl savunmasız olduklarını belirlemek için Facebook ve ABD Posta Servisi gibi kuruluşlarla birlikte çalıştığı bilinen bir siber güvenlik firması olan RiskIQ’yu satın alıyor. Şirket anlaşmanın şartlarını açıklamadı, ancak Bloomberg’e göre Microsoft, yaklaşık 500 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Yazılımının dışında, RiskIQ, 60 saniye veya daha kısa sürede ne kadar kötü amaçlı etkinliğin olabileceğine bakan Evil Internet Minute adlı yıllık bir rapor yayınlamasıyla bilinir.

Devlet destekli bilgisayar korsanlarının kaynak koduna eriştiği geçen yılki SolarWinds veri ihlalinin ardından Microsoft, güvenlik tekliflerini desteklemek için birkaç şirket satın aldı. Daha geçen ay, IoT esnekliği konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan ReFirm Labs’ı satın aldı. Daha iyi kurumsal güvenlik ihtiyacı (yine) bu ayın başlarında Kaseya saldırısıyla vurgulandı. Kaseya olayın ciddiyetini küçümsemeye çalışırken, güvenlik müdahale şirketi Huntress, olanlardan “binlerce küçük işletmenin” etkilenebileceğini tahmin ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Siber Güvenlik Şirketi RiskIQ’yu Satın Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör