Süper Mario Nintendo Video Oyun Kartuşu 1,5 Milyon Dolara Satıldı

blank
Süper Mario Nintendo Video Oyun Kartuşu 1,5 Milyon Dolara Satıldı

İçerik: Süper Mario Nintendo Video Oyun Kartuşu 1,5 Milyon Dolara Satıldı

Süper Mario Nintendo Video Oyun Kartuşu 1,5 Milyon Dolara Satıldı:

Nintendo’nun klasik video oyunu “Super Mario 64″ün kartuşu Pazar günü açık artırmada 1,56 milyon dolara satarak dünya rekoru kırdı.

Bir oyun kartuşunun 1 milyon doları aşan ilk satışı olan satış, eski Nintendo NES konsolu için yapılan The Legend of Zelda’nın mühürlü bir kopyasının o zamanlar rekor olan 870.000 dolara satılmasından sadece iki gün sonra geldi. 1987 tarihli kartuş orijinal ambalajındaydı.

Büyülü bir evrende macera, aksiyon ve keşfi harmanlayan Zelda, video oyunları tarihinin en önemli oyunlarından ve Nintendo’nun en bilinen serilerinden biridir.

Dallas merkezli şirketin sözcüsü Eric Bradley, AFP’ye verdiği demeçte, Pazar gününe kadar sürecek 443 lotluk bir satışta oyunun “şaheser” olduğunu söyledi.

Her iki satışı da gerçekleştiren Dallas merkezli Heritage Auctions, alıcıları belirlemedi. Cumadan önce, bir video oyunu müzayede rekoru 1986 Super Mario Bros. kartuşunun satışıydı: 660.000 dolara gitti.

Retro video oyunları, son yıllarda nostaljik koleksiyoncular arasında giderek daha popüler hale geldi ve müzayedelerde eski tip konsollar ve kartuşların fiyatlarını artırdı.

Geçen yıl sadece video oyunları için değil, aynı zamanda Pokemon kartları ve NFT’ler (Fungible Tokens) olarak bilinen dijital koleksiyonlar için de rekor fiyatlar gördü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Süper Mario Nintendo Video Oyun Kartuşu 1,5 Milyon Dolara Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör