YouTube Shorts Artık Dünya Çapında 100 Ülkede Mevcut

blank
YouTube Shorts Artık Dünya Çapında 100 Ülkede Mevcut

İçerik: YouTube Shorts Artık Dünya Çapında 100 Ülkede Mevcut

YouTube Shorts Artık Dünya Çapında 100 Ülkede Mevcut:

Geçen yılın sonlarında Hindistan’da sınırlı bir sürüm ve 2021’in başında bir ABD beta sürümünden sonra YouTube, TikTok rakibi Shorts’un kullanılabilirliğini 100 ülkeye genişletiyor. Şirket formatı ilk kez tanıttığında, herkes bir Short’u görüntüleyebilirdi. Ancak, YouTube’un Kısa Filmleri çekmek ve düzenlemek için oluşturduğu araçlara yalnızca yaklaşık iki düzine ülkedeki kişiler erişebildi. Bugünkü duyuruyla birlikte şirket, bu araçları yaygın olarak kullanılabilir hale getiriyor, yani platformda giderek daha fazla klibin göründüğünü göreceksiniz.

blank

YouTube’un kısa biçimli videoları kucaklaması, TikTok’un kendisinin biraz daha YouTube’a benzemesiyle ortaya çıkıyor. Temmuz ayının başında şirket, aylarca süren testlerin ardından tüm kullanıcılarına üç dakikaya kadar uzunlukta klipler kaydetme olanağı verdi. 60 saniye sınırını düşüren TikTok, amacının içerik oluşturuculara, özellikle yemek pişirme ve güzellik eğitimi verenler için daha fazla esneklik sağlamak olduğunu söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube Shorts Artık Dünya Çapında 100 Ülkede Mevcut

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

WhatsApp’ın Kaybolan Mesaj Özelliği iOS’a Geliyor

WhatsApp’ın Kaybolan Mesaj Özelliği iOS’a Geliyor: WhatsApp bilgi sitesi WABetaInfo’ya göre Facebook, geçen ay Android’de …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör